w ,

Powstała mapa otwartych lokali w ramach akcji #otwieraMY. Sprawdź gdzie możesz zjeść, poćwiczyć itd.

Oddolna inicjatywa #otwieraMY powstała w mediach społecznościowych łączy przedsiębiorców, którzy mimo wprowadzanych przez rząd restrykcji postanowili otworzyć swoje lokale. Do akcji dołączają firmy, które ucierpiały w wyniku lockdown’u i nie zamierzają czekać z założonymi rękami. W sieci pojawiła się mapa, na które sukcesywnie oznaczane są otwarte lokale.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Obecny tydzień został zdominowany przez inicjatywę #otwieraMY. Na każdym kroku słyszymy lub czytamy o otwieranych lokalach, które przez pandemię koronawirusa zostały objęte zakazem prowadzenia działalności. Lockdown dotyczy m.in. restauracji (poza obsługą “na wynos/dowóz”), hoteli czy siłowni.

W tym tygodniu przedsiębiorcy postanowili otworzyć swoje biznesy. Jako powód takich decyzji wskazują brak środków do życia i niewystarczającą pomoc ze strony państwa. Odwagi dodaje im fakt, że zapadają wyroki sądowe, które rządowe obostrzenia uznają za bezpodstawne.

Grupa powstała na Facebooku “OtwieraMY się I Polska” oraz profil na Twitterze regularnie postują informacje o kolejnych otwieranych lokalach, co ma pozwolić rozreklamować się wśród klientów, którzy mogą nie być świadomi, że ich ulubiony lokal wznowił działalność. Powstała też interaktywna mapa, na której pojawiają się kolejne pinezki z lokalizacją otwartych biznesów.

Interaktywna mapa wolnego biznesu, newsmap.pl
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Więcej szczegółów na temat mapy i możliwości dodania kolejnych lokali znajdziesz na stronie: newsmap.pl/biznes.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

   W niedzielę urodziły się w Polsce pięcioraczki! Zobacz pierwsze zdjęcia tych słodkich kruszyn

   W Niemczech powstanie pierwsze więzienie dla osób, które nie stosują się do obostrzeń