w ,

Akcja #otwieraMY rośnie w siłę. Kolejni przedsiębiorcy wznawiają działalność. Nie boją się kar

Coraz więcej właścicieli barów, restauracji, hotelów a nawet dyskotek informuje, że w ciągu kilku dni otworzą swoje lokale mimo panujących restrykcji. Restauratorzy twierdzą, że działają zgodnie z prawem ponieważ jak orzekł sąd w Opolu, zakaz prowadzenia działalności nie może być wprowadzany rozporządzeniem.

Sponsorowane

Wczoraj pisaliśmy o inicjatywie Góralskie Veto, gdzie zastanawialiśmy kiedy do Podhala przyłączy się reszta kraju. Okazuje się, że długo czekać nie trzeba było. Oddolna inicjatywa #otwieraMy zdobywa coraz większą popularność a do akcji przyłączają się kolejni przedsiębiorcy. W mediach społecznościowych pojawiają się deklaracje właścicieli firm, którzy informują, że niebawem wznowią swoją działalność albo, że już są otwarci. Są zmuszeni do takich kroków, ponieważ inaczej grozi im bankructwo a pomoc ze strony rządu, w ramach tzw. tarcz antykryzysowych nie jest wystarczająca.

Na profilu #OtwieraMY pojawiają się kolejne posty wskazujące na lokale, które planują otwarcie lub już są otwarte.

Sponsorowane

Odwagę przedsiębiorcy biorą z niedawnego wyroku, który zapadł w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Opolu. Sąd uznał, że ukaranie fryzjera z Głogówka grzywną w wysokości 10 000 złotych za prowadzenie działalności wbrew zakazom było niesłuszne. Zgodnie z opinią sądu, taki zakaz może być dyktowany jedynie ustawą lub wprowadzeniem stanu klęski. Rozporządzenia, którymi posiłkuje się rząd nie stanowią podstawy prawnej do wprowadzania zakazów tego typu.

Kara jaka grozi przedsiębiorcom za łamanie restrykcji to 30 000 złotych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Noszenie maseczek drastycznie zmniejsza rozprzestrzenianie się wirusa. Tak mówią największe badania na ten temat

   Nauka potwierdza: kobiety są szczęśliwsze z brzydkimi mężczyznami