w ,

W niedzielę urodziły się w Polsce pięcioraczki! Zobacz pierwsze zdjęcia tych słodkich kruszyn

W niedzielę w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na świat przyszły pięcioraczki. Na profilu szpitala na Facebooku pojawiły się wyjątkowe zdjęcia maluchów.

Sponsorowane

Cztery dziewczynki i jeden chłopiec – tyle maluchów urodziło się w niedzielny wieczór. Poród w 29. tygodniu ciąży odbył się przez cesarskie cięcie. Każde z dzieci otrzymało co najmniej 7 punktów w skali Apgar. Najbliższe miesiące maluchy spędzą w inkubatorach.

Każdy dzień był walką o utrzymanie tej ciąży jak najdłużej. Udało się pięć tygodni przedłużyć tę ciążę. W 24. tygodniu te dzieci nie miałyby praktycznie żadnych szans. W tej chwili te szanse są zdecydowanie większe.

– mówił ginekolog-położnik prof. Stefan Sajdak podczas konferencji prasowej

Wczoraj na profilu szpitala na portalu Facebook pojawiły się pierwsze zdjęcia maluchów z Poznania. W wiadomości dołączonej do fotografii szpital podzielił się informacją o imionach jakie zostały wybrane noworodkom.

W niedzielę na świat przyszły w naszym szpitalu pięcioraczki. Powitajcie na świecie Anastazję (680 g), Klarę (845 g), Laurę (980 g), Wiktorię (1120 g) i Maksymiliana (1240 g). Gratulujemy szczęśliwym rodzicom.

– czytamy
Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   “J***ny COVID!” Tak wyglądałaby bajka o Czerwonym Kapturku podczas pandemii koronawirusa

   Powstała mapa otwartych lokali w ramach akcji #otwieraMY. Sprawdź gdzie możesz zjeść, poćwiczyć itd.