w ,

Bank Pekao zaprasza na kino plenerowe

Warszawa szykuje się na wyjątkową Noc Muzeów! Bank Pekao S.A. zaprasza na niezapomniane spotkanie z polską sztuką w plenerowym kinie na terenie Akademi Sztuk Pięknych. To doskonała okazja, aby odkryć na nowo dzieła mistrzów malarstwa, takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański i Wojciech Kossak, w nowoczesnej, cyfrowej odsłonie.

Sponsorowane

Kino plenerowe — sztuka w cyfrowym wymiarze

18 maja, podczas Nocy Muzeów, Bank Pekao S.A. zaprasza na wyjątkowe seanse w kinie plenerowym zorganizowanym na terenie Akademii Sztuk Pięknych przed Pałacem Czapskich. Od godziny 20:00 do 23:00 będzie można obejrzeć krótkie filmy poświęcone wybranym dziełom z kolekcji Banku. To doskonała okazja, aby poznać historie obrazów takich jak „Bitwa pod Piramidami” Wojciecha Kossaka czy „Bratki” Stanisława Wyspiańskiego w nowoczesnej, multimedialnej formie.

Pozostałe filmy, które pojawią się w programie:

 • „Rytm materiał” – film, który przybliża dzieło prof. Adama Myjaka (autora rzeźby ,,Żubr’’, stanowiącego charakterystyczny symbol Banku Pekao SA).
 • „Wyspiański w Londynie” – film opowiada o wystawie „Młoda Polska: Ruch Odrodzenia Sztuki i Rzemiosł, 1890–1918”, którego zaprezentowano „Bratki” Stanisława Wyspiańskiego znajdujące się w kolekcji Banku.
 • „Barwy Światła” – produkcja o Józefie Mehofferze.
 • „Było pięknie” – film, w którym możemy przenieść się do malowniczego świata współczesnego artysty, Franciszka Maśluszczaka.
 • „Okiem liryka” – film, który przybliża historię monumentalnego obrazu „Bitwa pod Piramidami” Wojciecha Kossaka.
Sponsorowane

Kino plenerowe to nie tylko sposób na poznanie historii sztuki, ale również doskonała okazja do relaksu i odpoczynku podczas Nocy Muzeów. Wygodne leżaki, popcorn i ciekawe filmy to idealne połączenie na wiosenny wieczór pod gwiazdami.

Wirtualna Galeria Sztuki Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. od lat angażuje się w promowanie polskiej sztuki. Posiada imponującą kolekcję liczącą blisko 1000 dzieł, z czego znaczną część można podziwiać w Wirtualnej Galerii Sztuki.

To unikalny projekt, który pozwala na wirtualny spacer po kolekcji i bliższe poznanie arcydzieł malarstwa. Plusem tego sposobu obcowania ze sztuką jest jego powszechna dostępność oraz możliwość oglądania wybranych dzieł w doskonałej rozdzielczości i z maksymalnym przybliżeniem.

Wśród prezentowanych prac znajdują się zarówno dzieła klasyków, jak i współczesnych artystów. Do wielkich mistrzów, którzy znajdują się w kolekcji, zalicza się m.in. Wojciech Kossak, Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Zygmunt Waliszewski, Julian Fałat. Z kolei współcześni wirtuozi sztuki, których dzieła trafiły do kolekcji Banku to m.in. Franciszek Maśluszczak, Henryk Ożóg czy Bożenna Biskupska.

Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Szczegóły:

 • Data: 18 maja 2024 r.
 • Godzina: 20:00 – 23:00
 • Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, przed Pałacem Czapskich
 • Wstęp: wolny

Zapraszamy na Noc Muzeów z Bankiem Pekao S.A.!

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Poradnik: Wybór Agencji do Tworzenia Sklepu Internetowego w Warszawie

   Jak dobrać podkład do twarzy? Sprawdzone sposoby na dopasowanie idealnego odcienia