w

Duszący się mężczyzna w rozpaczy ciągnie za nogawkę lekarza. Medyk nie pomaga

Nagranie z Drawska Pomorskiego obiegło sieć. Jest naprawdę wstrząsające. Wydarzenia na nim przedstawione miały miejsce 1 maja. Na filmie widać mężczyznę, który zwija się z bólu, a nad nim lekarza, a także pielęgniarkę. Jednak nie udzielają mu pomocy….

Sponsorowane

“On się dusi!”

Opisywana sytuacja miała miejsce w sobotę 1 maja w Drawsku Pomorskim w placówce, która udziela nocnej oraz świątecznej opieki medycznej. Widać na nim mężczyznę, który leży na podłodze i zwija się z bólu, nie mogąc złapać oddechu. Przerażony człowiek szarpie za nogawkę stojącego nad nim lekarza, który nie udziela mu pomocy.

Mężczyzna, który nagrywa całą sytuację, komentuje:

Taka jest opieka medyczna w Drawsku Pomorskim. Człowiek się zwija z bólu, a oni nic nie robią

Sponsorowane

Słychać też, jak jakaś kobieta krzyczy:

On się dusi!

Odpowiedź dyrektora placówki

Portalowi “Drawskie Strony Internetowe” udało się ustalić, że lekarz dzwonił na SOR, aby wezwać pomoc. Z kolei widoczna na filmie pielęgniarka pobiegła do pobliskiego budynku SOR, także chcąc kogoś zawiadomić. Michał Michalak, dyrektor zarządzający w Szpitalach Polskich S.A. w rozmowie z dsi.net.pl w następujący sposób wytłumaczył zaistniałą sytuację:

Lekarz w czasie zdarzenia przyjmował pacjenta. Z uwagi na krzyki wyszedł i podjął decyzję o wezwaniu personelu medycznego z SOR. Pacjent trafił na SOR i tam został zaopatrzony. Takie dane na szybko w rozmowie telefonicznej otrzymałem od lekarza, który obsługiwał zdarzenie. Dokumentację medyczną będziemy dokładnie analizować w poniedziałek

Według portalu internetowego “Drawskie Strony Internetowe” pacjent z nagrania jeszcze tego samego dnia został zwolniony do domu. Nie wymagał pobytu w szpitalu.

Internauci nie dają za wygraną. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy, w których nie kryją oburzenia. Według nich lekarz powinien zareagować, a nie pozwalać na to, aby człowiek tak cierpiał.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

Jeden komentarz

  1. A co mógł zrobić. Zamiast zadbać o spokój i dać lekarzowi pracować stoją i się nad nim drą. Lekarze to nie cudotwórcy on doskonale wie co musi zrobić a krzyczący tłum w tym nie pomaga. Moim zdaniem słusznie wezwał pomoc bo sam niewiele mógł zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Sponsorowane

    W majowy weekend zabawa w Zakopanem. Ludzie tańczyli bez maseczek i bez dystansu

    Zadźgała męża i dwóch 5-letnich synków. Później poszła do kina, jakby nic się nie stało