w ,

Wypadek na polowaniu. Jeleń przebił rogiem oczodół myśliwego

W czasie zbiorowego polowania w lesie w okręgu chełmskim (województwo lubelskie) doszło do tragicznego wydarzenia – jeden z myśliwych został zaatakowany przez jelenia. Zwierzę wybiegło z zarośli i trafiło mężczyznę porożem w oko, przebijając oczodół. Do zdarzenia doszło 19 grudnia 2021 roku. W sieci pojawiło się nagranie z wypadku. 

Sponsorowane

Szarża jelenia

Dnia 19 grudnia ubiegłego roku w obwodzie warszawskiego koła łowieckiego “Pogoń”, które dzierżawi łowisko w okręgu chełmskim, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. 

Na nagraniu widzimy jak jeleń niespodziewanie wyskakuje z zarośli i rozpędzony biegnie w stronę myśliwego. Wszystko widać z perspektywy osoby zaatakowanej – poszkodowany mężczyzna był bowiem wyposażony w kamerę.

To Leszek Kamiński – myśliwy znany w środowisku łowieckim, ponieważ prowadzi popularny portal Polunek.pl. Szarża jelenia doprowadziła do silnego uderzenia – na nagraniu widać jak mężczyzna upada, a później kamera skierowana jest już w górę, ponieważ poszkodowany leżał na ziemi. 

Sponsorowane

Poszkodowany wraca do zdrowia

Leszek Kamiński trafił do szpitala. Ósmak – czyli jeleń o porożu z czterema odnogami na jednej z tyk – trafił go w oko, przebijając oczodół. Konieczna była pilna operacja. Na szczęście wszystko się udało. Zarówno mięśnie, jak i nerwy oka nie zostały uszkodzone. 

Leszka Kamińskiego zna wielu myśliwych, ponieważ od wielu lat prowadzi blog polunek.pl. Współpracujemy ze sobą i kiedy dowiedziałem się od niego jakie miał zdarzenie, trudno było uwierzyć, że tak szybko wraca do zdrowia

– można przeczytać na stronie Wildmen.pl.

Leszek Kamiński był doświadczonym myśliwym, więc próbował zejść z trasy rozpędzonego zwierzęcia i zdołał zrobić krok w lewo. Być może właśnie to uratowało mu życie. 

Musimy pamiętać, że każde zwierzę, niezależnie od wielkości, kiedy czuje się zagrożone, zaatakuje. Jak widać galopujący byk jelenia może być wielkim zagrożeniem dla myśliwego

– informuje portal i jednocześnie ostrzega, że zazwyczaj podobne wypadki są śmiertelne.
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Paczka eksplodowała, kiedy 31-latka ją otwierała. Ciężko ranna mama i 7-latka

   Od TikToka do stand-upu. Nowy program „Mamy na obrotach”