w ,

Kapsuły chronią bezdomnych przed mrozem. Niecodzienna inicjatywa z Niemiec

W niemieckim mieście Ulm pojawiły się “budowle”, o których teraz mówi się na całym świecie. Ich funkcja jest bardzo prosta i szlachetna – mają pomóc bezdomnym przetrwać zimę i chronić ich przed zamarznięciem.

Sponsorowane

Każda kapsuła “Ulmer Nest” (taką noszą nazwę) wykonana jest z drewna i stali. Jedna ze ścianek posiada drzwi, które wyposażone są w zamek pozawalający na zamknięcie jej od środka. Wewnątrz znajduje się miejsce do spania przeznaczone dla jednej osoby. Materiały przeznaczone do budowy kapsuł zapewniają odpowiednią izolację cieplną, wodoodporność oraz wiatroszczelność. Natomiast czujniki temperatury oraz automatyczna informacja o zajętych kapsułach pozwala w łatwy sposób informować służby o stanie kapsuł oraz momencie, w którym można je oczyścić przed następnym użyciem.

Mimo, że na całym świecie o kapsułach zrobiło się głośno, to jest to już trzeci sezon, kiedy kapsuły funkcjonują w Ulm. W tym sezonie koronawirus nieco opóźnił prace instalacyjne, jednak na szczęście udało się zdążyć przed największymi mrozami.

Miasto Ulm wydało na cały projekt 35 tysięcy euro. Twórcy kapsuł liczą na uznanie i możliwość instalacji podobnych obiektów w innych miastach. Stale pracują nad ulepszaniem konstrukcji i rozwojem projektu.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ksiądz zmusza dzieci do podpisania skandalicznego dokumentu. Bez tego nie pójdą do bierzmowania

   Pod Przemyślem powstała Psia Wioska. Czworonogi zamiast w kojcach żyją w domkach!