w ,

Ksiądz zmusza dzieci do podpisania skandalicznego dokumentu. Bez tego nie pójdą do bierzmowania

Przed zbliżającym się bierzmowaniem w miejscowości Ropica Polska, wszyscy przystępujący do sakramentu są zmuszani do podpisania szokującego oświadczenia. W myśl oświadczenia młodzież musi poświadczyć, że nie popierają Strajku Kobiet.

Sponsorowane

O sprawie dowiadujemy się z portalu gorlice24.pl. Oburzeni rodzice dzieci, których dotyczy problem, skontaktowali się z redakcją portalu aby nagłośnić całą sytuację. Przekazali również treść oświadczenia pod jakim muszą podpisać się przystępujący do bierzmowania:

Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. “strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia. 

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …………..

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO

Sprzeciw rodziców wobec takich działań w ich parafii wydaje się zrozumiały, ponieważ jak czytamy na gorlice24.pl nastolatkowie “zmuszani są przez lokalnego proboszcza do zatracenia posiadania własnego zdania, odmawia on im wolności wyrażania poglądów stosując wobec nich szantaż w postaci niedopuszczenia do otrzymania bierzmowania w wypadku odmowy złożenia oświadczenia”.

Co sądzisz o tej sytuacji? Czy takie sytuacje powinny być tolerowane?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Martwy człowiek znaleziony w komunikacji miejskiej. Mógł tak jeździć nawet godzinę!

   Kapsuły chronią bezdomnych przed mrozem. Niecodzienna inicjatywa z Niemiec