w ,

Pod Przemyślem powstała Psia Wioska. Czworonogi zamiast w kojcach żyją w domkach!

Kolorowe, ogrzewane chatki, w których zamiast zimnej posadzki znajduje się miękki dywanik i wygodna sofa – tak wygląda Psia Wioska, która powstała w ramach projektu realizowanego przez dr Radosława Fedaczyńskiego, lecznicę “Ada” oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Trafiają tam psy prosto z ulicy, innych schronisk lub zwierzaki maltretowane, a cel jest wspaniały – dzięki tym warunkom zwierzaki uczą się funkcjonować w domowym zaciszu. A w późniejszym etapie łatwiej znajdą rodzinę.

Sponsorowane

Obecnie w Psiej Wiosce powstało 7 domków, a w każdym z nich mieszka 2-3 zwierzaki. Czworonogi, które tam trafiają zmagały się w przeszłości z bezdomnością lub ludzkim oprawcą. Autorzy projektu chcą aby “każdy maltretowany psiak mieszkał w lepszych warunkach niż jego oprawca.”.

Socjalizacja i znalezienie nowego domu

Na co dzień ze zwierzakami przebywają pracownicy lecznicy, którzy w tych domkach po prostu pracują wykonując swoje biurowe obowiązki, a w międzyczasie zapewniają im pieszczoty, spacery czy zabawy. Niektóre psy, które trafiły do tego miejsca nigdy nie miały do czynienia z kanapą czy cieplutkim dywanem. Rolą zespołu jest przyzwyczaić podopiecznych do tych elementów wyposażenia domowego i sprawić, że ich przyszła adopcja nie będzie jedynie marzeniem, a rzeczywistością.

W przypadku psów starych i schorowanych adopcja niestety jest tylko pustym słowem, a autorzy projektu są tego świadomi. W związku z tym chcą by zwierzaki swoją starość przeżyły w godnych warunkach.

Sponsorowane

To dopiero początek

Psia Wioska znajduje się dopiero w początkowym etapie budowy, ponieważ docelowo ma powstać 40 domków. Celem projektu jest “budowa domków w systemie całorocznym, z ogrzewaniem, wodą, prądem i monitoringiem. Dróżki, drobna architektura ogrodowa, budynek administracyjny i kotłownia na biomasę. Wodny plac zabaw dla PSÓW. Pomieszczenie do rehabilitacji i basen.” Jednak jak wszędzie – na budowę całej wioski potrzebne są pieniądze, a dokładnie 3 086 000zł. Od kilku lat istnieje zbiórka na portalu pomagam.pl, gdzie darczyńcy mogą wspomóc realizację projektu. Okazuje się, że wspierających znalazło się bardzo wielu i do tej pory udało się zebrać prawie 630 000 zł. Jeśli Ty popierasz inicjatywę z Przemyśla, również możesz wspomóc ten cel – wejdź i dowiedz się więcej: pomagam.pl/psiawioska.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Kapsuły chronią bezdomnych przed mrozem. Niecodzienna inicjatywa z Niemiec

   Ten „zły” nawyk sprawia, że jesteśmy bardziej kreatywni, niezależni i inteligentni!