w

Jarosław Kaczyński ukarany! Tego polityk ze strony Komisji Etyki się nie spodziewał

Jarosław Kaczyński ukarany? Tak! Pytanie za co. Otóż Komisja Etyki Poselskiej ukarała naganą prezesa Prawa i Sprawiedliwości za słowa, które padły z jego ust na temat osób transpłciowych. Wypowiedział je w czasie wystąpienia we Włocławki jeszcze w czerwcu. Wniosek o zastosowanie kary wniosły posłanki Lewicy.

Sponsorowane

Co takiego powiedział Kaczyński?

Prezes PiS 25 czerwca odbył spotkanie z mieszkańcami i działaczami partii, której jest przedstawicielem we Włocławku.

Oczywiście, ktoś się może z nami nie zgadzać: ma lewicowe poglądy, uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że do tej pory… do godziny – teraz jest wpół do szóstej – byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. No przecież lewica uważa, że tak powinno być, i należy tego przestrzegać: mój szef w pracy, moja koleżanka, mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej.

Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda – ja bym to badał – ale można – powiedział Jarosław Kaczyński.

Twitter
Sponsorowane

Wniosek o ukaranie prezesa PiS

Taki wniosek złożyły posłanki Lewicy. Dokładniej mowa o Katarzynie Kotuli o Anicie Kucharskiej-Dziedzic. Do zebrania się Komisji Etyki Poselskiej doszło dopiero w minioną środę. Na Jarosława Kaczyńskiego nałożono karę nagany, o czym poinformowała przewodnicząca komisji, Monika Falej.

Poseł Jarosław Kaczyński został ukarany przez komisję etyki poselskiej karą nagany za haniebne naśmiewanie się z osób transpłciowych. Naruszył takim zachowaniem dobre imię Sejmu i odpowiedzialności.

Prezes Kaczyński chce mieć monopol na prawdę i rację. Apeluję do pana Kaczyńskiego, by jednak częściej milczał, bo w jego wypowiedziach jest coraz mniej i prawdy, i racji. A zanim zamilknie, niech przeprosi. Tak po ludzku. Nie ma zgody na sianie nienawiści i kłamliwe obrażanie kogokolwiek. Nikt nie ma do tego prawa, nawet poza trybem, nawet prezes Kaczyński – przekazał posłanka Lewicy.

Okazuje się, że kara nagany, jaką otrzymał Kaczyński jest najwyższą karą, którą Komisja Etyki Poselskiej może nałożyć.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

16 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Samochód potrącił małżeństwo strażaków. 38-letni Andrzej zginął tragicznie na miejscu

    Poruszające sceny na pogrzebie Franciszka Pieczki. Pojawił się sam prezydent