w

Kaczyński skazany przez sąd! Słono zapłaci za to wykroczenie

Tego nikt się nie spodziewał, a jednak. Jarosław Kaczyński został skazany. Mianowicie przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Poza oficjalnymi i publicznymi przeprosinami, musi jeszcze zapłacić ponad 700 tys. zł.

Sponsorowane

W tym przypadku wyrok sądu okazał się dużym zaskoczeniem, szczególnie dla Jarosława Kaczyńskiego. Sąd przyznał Radosławowi Sikorskiemu łączną kwotę 708 tys. 480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Kwotę tę musi uiścić prezes PiS. Wyrok póki co jest nieprawomocny, a informację o nim przekazał adwokat, Jacek Dubois.

Twitter

Jarosław Kaczyński skazany

Otóż sprawa ciągnie się od 2016 roku. Na samym początku o Sikorski ją przegrał. Dopiero w 2020 roku sąd prawomocnie przyznał, że Kaczyński naruszył dobra osobiste Sikorskiego. W jaki sposób? Pomawiał byłego szefa MSZ o zdradę dyplomatyczną i nakazał zamieszczenie medialnych przeprosin.

Sponsorowane

Radosław Sikorski pozwał w grudniu 2016 roku Jarosława Kaczyńskiego. Były szef MSZ uznał, że prezes PiS naruszył jego dobre imię, zarzucając mu zdradę dyplomatyczną w wywiadach udzielonych Polskiej Agencji Prasowej i Onetowi – przypomina Radio ZET.

Twitter

Kaczyński zarzucił poprzedniemu rządowi zaniechania w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej

Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego – zdrada dyplomatyczna – powiedział wówczas Kaczyński.

Cofnijmy się więc do 2020 roku. To wtedy prezes PiS został zobowiązany przez sąd, do zamieszczenia przeprosin. Kaczyński nie zamierzał jednak tego zrobić. Nie wykupił płatnego ogłoszenia. Sprawa dalej się toczyła. W grudniu 2021 roku sąd postanowił, że Sikorski ma prawo ściągnąć przez komornika kwotę 46 tys. zł od Kaczyńskiego. Minął kolejny rok. Sąd nieprawomocnie przyznał Sikorskiemu od prezesa PiS kwotę opiewającą na 708 tys. 480 zł – na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Jakie wyjście ma Kaczyński? Oczywiście może złożyć zażalenie i zapewne właśnie to zrobi.

Publicdomainpictures

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

27 komentarze