w

13-latka urodziła dziecka. Nieprawdopodobne, kto jest ojcem maleństwa

Szok i niedowierzanie. 13-latka z województwa świętokrzyskiego zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Niestety, maleństwo krótko po porodzie zmarło. Znamy ciąg dalszy tej historii. Otóż okazuje się, że ojcem noworodka jest 71-letni Stanisław G. Potwierdziły to badania DNA. Kielecka prokuratura w związku ze sprawą postawiła zarzuty babci nastolatki, która jest jej prawnym opiekunem.

Sponsorowane

Wyrok w tej szokującej a zarazem kontrowersyjnej sprawie zapadł w środę, 30 listopada w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Jednak z uwagi na charakter sprawy postępowanie toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Sąd skazał 59-latkę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo też kobieta ukarana została grzywną w wysokości 1500 złotych i obciążona kosztami sądowymi w wysokości 500 złotych — poinformował sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach.

WikiMedia

13-latka w ciąży z 71-latkiem

Sponsorowane

Do tego zdarzenia doszło jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. To wtedy 13-latka w asyście policji pojawiła się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Wcześniej w domu babci urodziła dziecko, które zmarła tuż po przyjściu na świat.

Śledztwo w tej wstrząsającej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Udało się ustalić, że dziecko 13-latki przyszło na świat żywe. Jednak zmarło chwilę później w wyniku obrażeń spowodowanych porodem. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w śmierci noworodka.

*Dalsza część artykułu na następnej stronie

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

5 komentarze

  1. “Niestety, zmarł w trakcie prowadzenia śledztwa”
    Czemu niiestey? Zmarł i dobrze. Nikomu już nie zaszkodzi a społeczeństwo nie będzie musiało go utrzymywać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Liftingująca kuracja lodem, czyli modny zabieg z gabinetu, który zrobisz zupełnie za darmo. Odmładza, odświeża i regeneruje skórę.

    Kaczyński skazany przez sąd! Słono zapłaci za to wykroczenie