w

Jarosław Kaczyński chce odejść z rządu. Zdradził nawet, kiedy to nastąpi

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński rezygnuje ze stanowiska w rządzie. Właśnie taką informację przekazał podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego. Skąd taka decyzja? Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel zapowiadał w Gościu Wydarzeń, że prezes chce poświęcić więcej czasu partii. Kiedy nastąpi odejście?

Sponsorowane

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

To właśnie dzisiaj rozpoczęło się trwające aż dwa dni posiedzenie Sejmu. Przed obradami zebrał się klub parlamentarny PiS. Jak zwykło na tradycję. W spotkaniu uczestniczył sam lider, Jarosław Kaczyński.

Polska Agencja Prasowa przekazała informację, że Kaczyński poinformował kolegów, iż na początku przyszłego roku – 2022 – zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Na decyzję wpłynęła konieczność zwiększenia kontroli nad partią. Przypomnimy tylko, że w lipcu bieżącego roku, Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa PiS.
 

Chciałem podać się do dymisji i nie kandydować już rok temu. Przynajmniej trzy osoby mogłyby zostać moimi następcami

Sponsorowane

Facebook

Co skłoniło Jarosława Kaczyńskiego do odejścia?

Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – powiedział PAP jeden z posłów PiS

Inny parlamentarzysta partii rządzącej przekazał, że prezes wzywa polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić

Facebook

Funkcja Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Co ciekawe, jeszcze we wrześniu lider PiS został zapytany, czy planuje opuścić rząd. Wówczas odpowiedział, że nie przewiduje tego na ten rok. Jednak nie zdradził, że nastąpi to nieco później.

Sponsorowane

Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią – mówił we wrześniu Kaczyński

Facebook

Odejście Jarosława Kaczyńskiego z rządu to dobra decyzja?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Na mogile Ryszarda Kotysa w końcu stanął pomnik. Jest naprawdę oryginalny!

   Ksiądz znalazł w kościele kartkę z wiadomością. Zaniemówił, gdy ją przeczytał