w

18-letni Polak zgwałcony w centrum Monachium na stacji metra. Sprawcą 20-latek

18-letni Polak zgwałcony w Monachium na stacji metra w samym centrum. Do zdarzenia doszło 19 sierpnia, na stacji Max-Weber-Platz. Niemieckie media donoszą, że ofiarą jest uczeń szkoły językowej. Zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policji udało się zatrzymać podejrzanego. To 20-latek z Afganistanu.

Sponsorowane

Polak zgwałcony w Monachium

Niemiecki dziennik Bild powołując się na informacje Derya Mirzaoglu z komendy głównej policji w Monachium poinformował, że do przestępstwa doszło między 2:35 a 3:05 w nocy, 19 sierpnia. Wcześniej zakładano, że przestępstwo trwało kilka godzin. Z tego, co udało się ustalić policji wynika, że Polak wracał w nocy z imprezy i był pod wpływem alkoholu. Prawdopodobnie położył się na jednej z ławek na peronie i zasnął. Sytuację musiał obserwować napastnik, który wykorzystał moment.

Aż 100 stacji metra w Monachium jest monitorowanych. Jednak obrazy z kamer losowo przekazywane są na żywo do centrum kontroli przez całą dobę. “Ale przy ponad 1700 kamerach na 100 stacjach metra nie każda kamera jest w pełni monitorowana przez pracownika” — wyjaśniło monachijskie przedsiębiorstwo transportu publicznego (MVG).

Jednak wszystkie kamery naturalnie rejestrują swoje obrazy i są odczytywane w przypadku zgłoszenia przestępstwa.

Sponsorowane

Zatrzymano podejrzanego

Poszkodowany Polak zgłosił się na policję w niedzielę. Poza gwałtem sprawca ukradł mu również telefon. 18-latek był w stanie zlokalizować smartfon, o czym poinformował funkcjonariuszy. Niemiecka policja zatrzymała 20-letniego obywatela Afganistanu.

Podejrzany został aresztowany przez policję w schronisku dla uchodźców w monachijskiej dzielnicy Ramersdorf. Został postawiony przed sędzią, który wysłał go do aresztu.

Policja stara się jeszcze ustalić, dlaczego żaden z pracowników ochrony metra nie interweniował, kiedy doszło do napaści na Polaku.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Podwójny wypadek. Najpierw dachował bus, a następnie karetka przewożąca ofiary

   Treść 18+
   Kliknij by zobaczyć wpis

   Uprawiali seks w biały dzień na basenie letnim. Dookoła była cała masa ludzi