w

Taką kwotę otrzymuje Krystyna Pawłowicz w ramach emerytury

Ile wynosi emerytura Krystyny Pawłowicz? Jesteś ciekawy? Sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS już w 2012 roku postanowiła skorzystać z tego świadczenia. Mimo to wciąż pozostaje aktywna zawodowo, a więc otrzymuje nie tylko wypłatę wynikającą z kwestii zatrudnienia, ale również emeryturę. Jak się okazuje, kwota nie należy do małych.

Sponsorowane

Za niespełna trzy miesiące Krystyna Pawłowicz skończy 71 lat. Co miesiąc może liczyć na wypłatę – około 23 tysiące zł. Oprócz tego otrzymuje też emeryturę. Jaką?

Instagram

Emerytura Krystyny Pawłowicz

Sytuacja większości emerytów w Polsce nie należy do najlepszych. Rosnące z miesiąca na miesiąc koszty utrzymania – jedzenia, rachunków, leków, sprawiają, że starsi ludzie ledwo wiążą koniec z końcem. Mimo że co roku ma miejsce waloryzacja świadczeń, to inflacja sprawia, że wychodzą na zero. Ale co niektórym dobrze się powodzi. Na finanse nie ma co narzekać Krystyna Pawłowicz.

Sponsorowane

W ubiegłym roku, w lutym, Super Express poddał analizie roczne oświadczenia majątkowe złożone przez sędzię Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z przekazanymi informacjami na skutek waloryzacji otrzymała podwyżkę świadczenia emerytalnego w roku 2019 oraz 2020.

Instagram

To ile dokładnie wynosi świadczenie?

W tamtych latach waloryzacja emerytur wynosiła 2,86% i 3,56%. W związku z tym pani Pawłowicz otrzymywała od ZUS 4808 zł. Super Express donosi, że w marcu 2021 dalsza podwyżka świadczeń emerytalnych pozwoliła posłance pobierać z kwotę opiewającą na ponad 5 tys. zł.

Nie można też zapominać o tym, że w między czasie miały miejsce również następne waloryzacje. Na logikę emerytura byłej posłanki musi aktualnie wynosić znacznie więcej. W 2022 roku 70-latka nie upubliczniła swojego zeznania podatkowego.

Wikimedia

Rząd zapowiada rekordowe podwyżki świadczeń emerytalnych w marcu. Emeryci, którzy otrzymują najmniej, dostaną 250 zł brutto więcej. GUS zapewnia, że waloryzacja marcowa ma wynieść minimum 14,8 proc. Świadczenia niższe od minimalnej, a także powyżej 1850 zł brutto będą rosły procentowo. Skorzysta na tym też sędzia Pawłowicz.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

8 komentarze

  1. Gdy już znajdzie się tam gdzie jej miejsce czyli za kratami a wcześnie zostanie postawiona na przed Trybunał Stanu i odebrany jej zostanie cały majątek to to będzie prawdziwe PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ a nie farsa jaką jest partia o tej nazwie .

  2. W końcu należy jej się tyle przecież dobrego zrobiła dla Polski i Polaków 🤣🤣🤣 . Między innymi z sejmu stołówkę, świńskie zachowanie, kabaret itp. Wymienił bym więcej tego “dobrego” ,ale mdli mnie gdy patrzę na tą panią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Okrzyknięto go najbardziej zmodyfikowanym człowiekiem świata. To dopiero 46% zmian

    Tak wygląda mieszkanie Koroniewskiej i Dowbora. “Przygnębiający widok”