w ,

Rzecznik Praw Dziecka: “Edukatorzy seksualni podają dzieciom środki by zmienić im płeć”

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka poddał krytyce pomysł wprowadzenia edukacji seksualnej w polskich szkołach: “Zdarza się, że [edukatorzy – przypis redakcji] wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane i dają mu środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć”.

Sponsorowane

Do tej wypowiedzi doszło w programie “Rozmowa Piaseckiego” w TVN24. Rzecznik Praw Dziecka był pytany o nowy rok szkolny i powrót uczniów po wakacjach czy dymisję łódzkiego kuratora oświaty, który mówił o “wirusie LGBT”. Najbardziej kontrowersyjny był jednak zarzut, że edukatorzy seksualni podają uczniom środki farmakologiczne, które zmieniają płeć dziecka:

Panie redaktorze czy zagwarantujemy, czy pan zagwarantuje, że wpuszczamy edukatorów do 20 tysięcy szkół i będą wprowadzali takie treści, jak chociażby w Poznaniu, gdzie wychwytują dziecko, gdzieś rozchwiane, zaniedbane, i któremu dają właśnie ci edukatorzy, z tych środków, jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć? Bez wiedzy jego rodziców i lekarzy!

– mówił Mikołaj Pawlak

Po tej wypowiedzi Redaktor z niedowierzaniem dopytywał Rzecznika Praw Dziecka o rzeczy jakie jego zdaniem wykonują edukatorzy seksualni. Mikołaj Pawlak odpowiedział:

Zdarzały się tego typu sytuacje, były ostatnio nawet rozpisywane w mediach.

Sponsorowane

Gazeta.pl zwróciła się w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu (gdzie rzekomo miało dojść do takiego zdarzenia) – rzecznik prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał redaktorowi Gazeta.pl, że nie ma informacji, by prokuratura zajmowała się tego typu sprawą.

Burza w Internecie

Gdy rozmowa z redaktorem Piaseckim zaczęła pojawiać się w mediach społecznościowych, internauci zaczęli zastanawiać się dlaczego mimo wiedzy o przypadkach nielegalnego podawania dzieciom podejrzanych substancji sprawa nie została zgłoszona do prokuratury?

Słowa Pawlaka komentuje też dziennikarka “Newsweek’a”, Renata Kim: 

Posłanka Katarzyna Lubnauer pisze:

Fundamentalizm religijny wyraźnie zastąpił u niego wiedzę i realne spojrzenie na rzeczywistość.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Gigantyczne kolejki przed szkołami. Nawet kilka godzin w deszczu…

   Nie wpuścili jej do sklepu bez maseczki – założyła na głowę majtki! Ten film podbija Internet