w

Gigantyczne kolejki przed szkołami. Nawet kilka godzin w deszczu…

Nadszedł 1 września, więc cała Polska ruszyła szturmem do szkół i przedszkoli. Na drodze stanął jednak reżim sanitarny, zgodnie z którym uczniowie mają być wpuszczani pojedynczo. To sprawiło, że “zakorkowały” się polskie szkoły. Oczekiwanie na wejście do placówek w niektórych miejscach trwało nawet kilka godzin!

Sponsorowane

Ruda Śląska

Ząbki pod Warszawą

Sponsorowane

Choroszcz

W trosce o czyje dobro zostają wprowadzane coraz to kolejne absurdalne, upokarzające i poniżające niezliczone rzesze dorosłych, wykształconych, normalnych i dobrych ludzi przepisy antykowidowe?!

Żeby się nie zarazić stałam już dziś 20 minut w deszczu z dzieckiem w kolejce, by odprowadzić Wandę do przedszkola – nie można wchodzić, panie z tzw. “pomocy przedszkolnej” zabierają dzieci przy drzwiach wejściowych i odprowadzają do sal, na całe przedszkole rano były dwie “pomocne” panie! Dodam, że Wanda zmienia w tym roku grupę, panią i salę, i choć jest rezolutna i raczej odważna, to widziałam lęk w jej oczach.Teraz stoję w tłumie rodziców pod szkołą. Janek idzie do pierwszej klasy. I znowu – w nowych murach, na pierwsze w życiu rozpoczęcie roku szkolnego zabrała go w drzwiach jakaś życzliwa pani w masce…

A ja? Jestem bezradna…

Czuję jak od pół roku codziennie ktoś mnie pogania i smaga batem – nie widzę go, ale boleśnie przeszywa mi mózg i serce…A może to tylko w Choroszczy takie rzeczy…?

– pisze autorka posta.

Tarnów

Takie obrazki spotykane były dzisiaj w całej Polsce. Rodzice są oburzeni i nie kryją zbulwersowania w mediach społecznościowych.

Więcej dzieci zachoruje od tego czekania w kolejce niż na jakiś COVID.

 – narzeka jeden z rodziców. 

Ale problem nie dotyczy tylko przedszkoli:

Urzędnicy uspokajają, że w kolejnych dniach sytuacja nie powinna się powtarzać. Początek jest trudny ponieważ zarówno rodzice, dzieci jak i pracownicy szkół i przedszkoli muszą oswoić się z nowymi zasadami.

Sponsorowane

A jak było dzisiaj u Was?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Poszukują osób, które nie wierzą w pandemię do pracy przy zakażonych.

   Rzecznik Praw Dziecka: “Edukatorzy seksualni podają dzieciom środki by zmienić im płeć”