w

Nie wpuścili jej do sklepu bez maseczki – założyła na głowę majtki! Ten film podbija Internet

Kilka dni temu na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym kobieta, która nie została wpuszczona do Leroy Merlin w Pile bez maseczki pokazuje jak “obeszła” system. Na twarz założyła majtki i okazuje się, że jest to metoda, która spełnia wymogi reżimu sanitarnego.

Sponsorowane

Pani Agata po całym zdarzeniu nagrała komentarz i wrzuciła go na swój profil na Facebooku. Nagranie podpisała w ten sposób:

Materiał primasort, śmierdzących bąków też nie przepuszcza, chroni mnie tak samo jak maseczka przed śmiercionośnym wirusem “pis-cov-19”. Chciałabym również zaznaczyć, że pracownicy mają maseczki założone głównie na brody tak jak i reszta klientów na sklepie. Nikt im uwagi nie zwraca. Absurd goni absurd, a kierownik sklepu ściga za mną i pilnuje abym miała założoną “maskę” na twarzy. Oczywiście kierownik tej placówki nie potrafił podać mi oczywistego braku podstawy prawnej na temat tej ustawy srovidowej i zarządzenia nakazujacego noszenie kagańca w miejscach gdzie świrus się cudem nie roznosi. Praca pracą, ale sami urągacie swojej inteligencji.

Film bardzo szybko zdobywa na popularności, jednak wywołał też lawinę komentarzy z których ciężko wywnioskować, po której stronie stoją Internauci.

Opinia sanepidu

Sponsorowane

“Polska The Times” informuje, że kobieta mogła wykorzystać majtki do zasłonięcia twarzy: “Jeśli ta pani chciała, to włożyła majtki. Wytyczne są takie, że muszą być zasłonięte usta oraz nos. A skoro dopuszczalne jest zasłonięcie ich szalikiem, bandaną czy chustą, to chociaż można się śmiać, to mogą być też zasłonięte majtkami. Czym różnią się majtki od np. szalika?” – powiedziała Cyryla Staszewska, rzecznik sanepidu w Poznaniu, cytowana przez gazetę

A Ty co sądzisz o “metodzie” Pani Agaty?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Rzecznik Praw Dziecka: “Edukatorzy seksualni podają dzieciom środki by zmienić im płeć”

   Kobieta otworzyła awaryjne wyjście w samolocie i urządziła sobie spacer!