w

Taką emeryturę otrzymuje Beata Tyszkiewicz. Pracowała przez ponad 60 lat

Ile wynosi emerytura Beaty Tyszkiewicz? Polska aktorka filmowa i telewizyjna wycofała się z show biznesu już kilka lat temu. Ze względu na stan zdrowia 84-latka większość czasu spędza w domu. Wiele osób zastanawia się, z czego kobieta się utrzymuje, czy wystarcza jej emerytura?

Sponsorowane

Emerytury polskich celebrytów

W ostatnich miesiącach wiele polskich gwiazd starszego pokolenia mówi otwarcie na temat swoich emerytur. Większość z nich jest zawiedziono bardzo niskim świadczeniem. Dla przykładu, Maryla Rodowicz otrzymuje tylko 1600 zł, Sławomir Świerzyńśki 386 zł, z kolei Alicja Majewska 1350 zł. Okazuje się, że można otrzymywać jeszcze niższą emeryturę. Marek Piekarczyk, jeśli przeszedłby teraz na emeryturę, dostałby uwaga, aż 7 złotych i 77 groszy miesięcznie.

Emerytura Beaty Tyszkiewicz?

Sponsorowane

Beata Tyszkiewicz nazywana jest “pierwszą damą polskiego kina”. W trakcie kariery zawodowej wcieliła się w ponad 100 ról filmowych. Uroda i pochodzenie aktorki spowodowały, że obsadzano ją głównie w rolach arystokratek czy kobiet będących przedmiotem podziwu i pożądania. Za wkład w rozwój kinematografii została wyróżniona wieloma odznaczeniami i nagrodami. Z kolei w ostatnich latach występowała, jako jedna z jury w programie “Taniec z gwiazdami”. Jednak trzy lata temu podjęła decyzję o zakończeniu kariery zawodowej. To właśnie wtedy zdradziła, jaką dostaje emeryturę.

Mowa o wywiadzie, którego udzieliła Super Expressowi. Ujawniła w nim publicznie, że otrzymuje 1300 zł emerytury. Podkreślała, że nie narzeka, bowiem inni mogą liczyć na jeszcze uboższe świadczenie.

Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Tylko że to po 60 latach pracy przeszło… Kiedyś nikt nam nie mówił o żadnych składkach, ubezpieczeniach – mówiła.

Media wyliczyły, że obecnie emerytura Beaty Tyszkiewicz nieco się zmieniła – jest wyższa. Wynika to chociażby z waloryzacji, która miała miejsce w 2022 roku. Na konto aktorki powinno wpływać około 1500 zł. Natomiast w marcu bieżącego roku, emeryci mają otrzymać kolejną podwyżkę. Podobno ze wzgledu na inflację, ma być ona rekordowo wysoka. Czy tak będzie? Przekonamy się.

Zniknęła ze świata show biznesu

Odkąd 84-latka wycofała się z pracy zawodowej, mało kiedy udziela wywiadów. Córka aktorki, Karolina Wajda, wyjaśniła, czym jest to spowodowane. Podobno Beata Tyszkiewicz podupadła na zdrowiu.

Sponsorowane

Ona uważa, że gwiazda zawsze i wszędzie powinna być wzorem, dobrze wyglądać i nie urażać ludzi swoją słabością i gorszym wizerunkiem — mówiła w jednym z wywiadów córka aktorki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

10 komentarze

  1. Bynajmniej maja tyle co normalni zwykli ludzie którzy tez pracowali nawet ciężej. A skoro byli celebrytami, najlepszymi aktorami to mieli swój czas gdy zarabiali kilkudziesięciokrotnosc tego co zwykli ludzie przez całe życie. Mieli swoje 5 minut mogli się ustawić. Niesprawiedliwe byłoby dawać im coś więcej niż wynika z wyliczeń ZUS.

  2. No cóż podatków nie płacili ZUS-u też żyli ponad stan np Porsche Marylki a teraz narzekają wielcy celebryci którą właśnie wycenili ….. nie szkoda mi ich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    30-latka przeszła 5 operacji biustu. Właśnie pękł jej 5 kilogramowy implant

    10-letnia Andżelika wyszła z domu dziadków i zniknęła. Ogromna nagroda za informacje