w

Afera w Białymstoku. Ksiądz prowadził mszę świętą pod wpływem alkoholu

O Archidiecezji Białostockiej było niedawno głośno za sprawą skandalicznego zachowania księdza, który wysyłał do jednej z kobiet nagrania z wyuzdanymi propozycjami seksualnymi. Teraz znów musi zmierzyć się z problemem – tym razem pijaństwa. W parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku pewien wikariusz – będący pod wpływem alkoholu – nie tylko prowadził mszę świętą, ale też ochrzcił dziecko i udzielał komunii. 

Sponsorowane

Pijany ksiądz prowadził mszę

“Wyborcza” doniosła o szokującej sytuacji, do jakiej doszło w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. O zdarzeniu opowiedziała jedna z uczestniczek niedzielnej mszy świętej, prowadzonej przez księdza wikariusza, który zachowywał się dość dziwnie. Zataczał się, z trudem utrzymywał się na nogach, miał problemy w czasie udzielania komunii. W takim stanie ochrzcił dziecko. Okazało się, że kapłan był pijany. Zostało to potwierdzone przez proboszcza parafii, księdza Andrzeja Brzozowskiego, który przeprosił za zachowanie podwładnego. Skandaliczne zachowanie wikariusza będzie miał jednak daleko idące konsekwencje.

ksiądz, msza święta
wideonet / Getty Images

Księdza usunięto z parafii

Sponsorowane

Ksiądz wikariusz stawił się przed arcybiskupem Józefem Guzdkiem, który zarządza Archidiecezją Białostocką i złożył mu wyjaśnienia. Został natychmiast zwolniony z funkcji wikariusza parafii. To jednak nie koniec – wysłano go również na leczenie i terapię odwykową. Część parafian nie dowierza w winę księdza. Wicekanclerz kurii wydał jednak komunikat w jego sprawie. Można w nim przeczytać:

Arcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

88 komentarze