w

Nowe doniesienia z miejsca wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Znana jest przyczyna tragedii

Sobotni poranek przyniósł tragiczne informacje z Chorwacji. W wyniku wypadku polskiego autokaru jadącego z pielgrzymami do Medjugorie życie straciło 12 osób. Wszystkie ofiary to Polacy. Chorwackie media nieoficjalnie podają przyczynę tragedii.

Sponsorowane

Wypadek polskiego autkaru w Chorwacji

6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia (Chorwacja) doszło do wypadku w wyniku, którego życie straciło 12 osób, a 32 osoby zostało ranne. Wypadek polskiego autokaru z pielgrzymami zmierzającymi do Medjugorie miał miejsce między miejscowośćiami Jarek Bisaški i Podvorec. Wkrótce po wypadku na miejscu zdarzenia znaleźli się przedstawiciele polskiej ambasady, przedstawiciele chorwackiego rządu, wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych Davor Božinović i minister ds. weteranów Tomo Medved.

Wszystkie ofiary sobotniego wypadku to Polacy. Autokar, którym jechali pielgrzymi ma numery rejestracyjne z województwa mazowieckiego – podaje radio RMF FM.

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła specjalną infolnię dla bliskich ofiar pod numerem +385 148 99 414.

Sponsorowane

Co się stało w Chorwacji?

Osoby ranne natychmiast trafiły do szpitali w Zagrzebiu orac w miejscowości Varaždin. W drugiej z wymienionych miejscowości zorganizowano konferencję prasową, w której biorą udziałm. in. minister spraw wewnętrznych i szef Sztabu Ochrony Ludności Davor Božinović oraz dyrektor Chorwackiego Instytutu Medycyny Ratunkowej Maja Grba-Bujević – podaje portal HRT.

W szpitalu KBC w Zagrzebiu pojawiło się sześć ciężko rannych osób. Jeszcze w karetce przeprowadzono resuscytację jednego z rannych, jednak mężczyzna zmarł. Pozostali mają poważne urazy wewnętrzne oraz zewnętrzne – te osoby są operowane. Mamy nadzieję, że do południa wszyscy będą zoperowani .

– donosi szef chirurgów Anko Antabak dla HRT.

Chorwacka telewizja publiczna ustaliła prawdopodobą przyczynę tragedii z polskimi pilgrzymami. Według ustaleń dziennikarzy przyczyną tragedii było najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku polskiego autokaru było zaśnięcie kierowcy 

– ustaliła HRT.
Sponsorowane

Wstępne ustalenia wykazują, że autobus z polskimi obywatelami na pokładzie zjechał z łuku drogi i z impetem uderzył w betonowy przepust. To doprowadziło do zmiażdżenia przodu pojazdu.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

      Sponsorowane

      Ośmioosobowa rodzina jechała nad Bałtyk. Nie dotarli, a 2 osoby nie żyją