w

Kupił w markecie w Chorwacji 2 piwa. Był zaskoczony, gdy zobaczył cenę

Lato już się zaczęło i rozpieszcza nas piękną pogodą. Podczas gdy jedni spędzają czas w mieście i pracują, inni zdecydowali się wyjechać już na wakacje. Kierunek, który Polacy chętnie obierają to bez wątpienia Chorwacja. Można się tam dostać nie tylko samolotem, ale również własnym samochodem. Właśnie tam wypocząć chciał jeden z czytelników serwisu o2. Aby jeszcze bardziej poczuć klimat wakacji skusił się na lokalne piwo, zakupione w popularnej sieci supermarketów. Jakie było jego zdziwienie, kiedy usłyszał przy kasie kwotę, jaką musi zapłacić.

Sponsorowane

Wakacje w Chorwacji

Do Chorwacji każdego roku nadciągają tłumy, szczególnie w okresie od czerwca do września. Polacy bardzo upodobali sobie ten kierunek. Po pierwsze z racji, że nie jest aż tak daleko, po drugie, że jest tam pięknie i można spędzić cudowne, rodzinne wakacje, a po trzecie bo ceny są tam dość przyjazne. Jednak jak się okazuje, nawet Chorwację dotknęła inflacja, a ceny potrafią zaskoczyć i to wcale nie pozytywnie.

Flickr

W serwisie o2 ukazało się zdjęcie paragonu z sieci sklepów Konzum w Chorwacji. To największa chorwacka sieć supermarketów. Na terenie Chorwacji, Bośni, Hercegowiny i Serbii posiada ponad 700 sklepów. Można ją porównać, do naszej, polskiej Biedronki. Turysta z Polski udał się do sklepu w celu zakupienia piwa. Chciał spróbować czegoś lokalnego, dlatego wybrał Ožujsko.

Sponsorowane

Myślałem, że piwo będzie kosztowało podobnie jak w polskiej Biedronce. Nic z tego. Za dwa piwka w puszce 0,5 l zapłaciłem 21,98 kun chorwackich, czyli blisko 7 złotych za jedno – relacjonuje mężczyzna

Ceny w Chorwacji

Obowiązującą w Chorwacji walutą jest kuna (skrót to HRK). 1 kuna w przeliczeniu na zł daje 0,62. Chorwacja zawsze wydawała się być dość przystępna cenowo dla turystów. Ale jak wszędzie ceny poszły nieco w górę. Widać to chociażby na podstawowych produktach żywnościowych. Oto jak w maju 2022 roku wyglądały uśrednione ceny: mleko 8 kun (4,99 zł), pomidory 20 kun/kg (12,48 zł), chleb 10 kun (6 zł), jajka 13 kun (8,11 zł).

Pxhere

Wygląda na to, że ceny nie odbiegają za bardzo od tych, które mamy w Polsce. Poza tym, jadąc na wakacje raczej jesteśmy przygotowani na to, że wydamy nieco więcej na jedzenie… W końcu większość rodzin pozwala sobie na wczasy raz do roku. Czemu więc oszczędzać na takim wypadzie? Zdaje się, że przebywając nad naszym Polskim morzem wcale nie zapłacimy mniej za pobyt.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Alan kazał uciekać dziewczynie. Na 16-latka napadła grupa rówieśników

   Poszła odebrać synka ze żłobka. Na miejscu usłyszała, że tego dnia go nie przywiozła