w

Poszła odebrać synka ze żłobka. Na miejscu usłyszała, że tego dnia go nie przywiozła

Szczecin: chłopiec zamknięty w aucie na wiele godzin. Niestety zakończyło się to tragicznie. Mimo reanimacji maluszka nie udało się uratować. Umarł w tragicznych okolicznościach.

Sponsorowane

Jak doszło do takiej tragedii? 38-letnia mieszkanka Szczecina zawoziła rano starsze dziecko do przedszkola. Zaraz potem pojechała do pracy, gdzie na parkingu zostawiła samochód. Gdy skończyła, przed godziną 17 pojawiła się w żłobku, by odebrać najmłodsze dziecko. Jednak od opiekunek dowiedziała się, że tego dnia nikt nie przywiózł chłopca do placówki.

Szczecin: chłopiec zamknięty w aucie przez wiele godzin nie przeżył

Po rozmowie odbytej w żłobku kobieta natychmiast wróciła do samochodu. Na tylnym siedzeniu znalazła swojego półtora rocznego synka. Chłopiec przebywał w nagrzanym aucie przez wiele godzin. Od rana nikt nie zorientował się, że maluszek tam przebywa. Na miejsce zdarzenia wezwano pomoc. Podjęto próbę reanimacji chłopca, niestety nie udało się uratować dziecka. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi policja. Rodzinę objęto pomocą psychologiczną.

Twitter
Sponsorowane

“Pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci lub zwierząt”

W Polsce rozpoczęło się lato i trzeba przyznać, że temperatury są w ostatnich dniach naprawdę wysokie. Wyobraź sobie, jaka musi być temperatura wewnątrz samochodu, zaparkowanego w nasłonecznionym miejscu, gdy wszystkie okna są zamknięte… Przebywanie w takim pojeździe jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia każdego. Temperatura w środku może przekroczyć nawet 75°C.

Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt – czytamy w komunikacie policji.

Jak zachować się, gdy widzisz dziecko lub zwierzę zamknięte w pojeździe w upalny dzień? Poinformowała o tym rzeczniczka policji w Rybniku, aspirant Bogusława Kobeszko.

1. Upewnij się, czy w pobliżu nie ma kierowcy.
2 Sprawdź, czy drzwi są otwarte. Jeżeli nie przyniesie to efektu, natychmiast powiadom odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
3. Pozostań na miejscu i monitoruj sytuację.
4. Pamiętaj, że w takiej sytuacji wybicie szyby w samochodzie, by uwolnić dziecko lub zwierzę ze śmiertelnej pułapki, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

*Zdjęcia użyte w artykule mają charakter poglądowy

Twitter

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Kupił w markecie w Chorwacji 2 piwa. Był zaskoczony, gdy zobaczył cenę

   Po upływie 10 miesięcy od ślubu dowiedziała się, że jej mąż jest…