w

Jakie wykształcenie ma Jarosław Kaczyński? Polacy są nie dowierzają!

Wykształcenie Jarosława Kaczyńskiego dla wielu jest niewiadomą. Jakie wykształcenie ma jeden z najbardziej wpływowych polityków w Polsce?

Sponsorowane

Wykształcenie Jarosława Kaczyńskiego

Urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie na Żoliborzu. Jego ojcem był Rajmund, z zawodu inżynier, a także żołnierz Armii Krajowej i uczestnik powstania warszawskiego. Z kolei matką była Jadwiga, należąca do Szarych Szeregów, a z wykształcenia filolog polski. Prezes PiS miał brata bliźniaka, Lecha, który zginął wraz z małżonką w 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu.

Od wielu lat Jarosław Kaczyński uważany jest za jednego z najważniejszych polityków państwa. Jednak mało kto orientuje się, kim z wykształcenia jest poseł na Sejm RP. Otóż ukończył on XXXIII Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Warszawie. Na studia nie wyjechał poza miasto stołeczne. Rozpoczął dalszą naukę na Uniwersytecie Warszawskim. Okazuje się, że uzyskał tytuł magistra na Wydziale Prawa i Administracji UW. Zatem z wykształcenia jest prawnikiem. Ten sam kierunek studiował jego brat bliźniak, były prezydent Polski.

Twitter
Sponsorowane

Ale Jarosław Kaczyński pragnął jeszcze pogłębić swoją wiedzę. W 1976 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego obronił pracę doktorską, zatytułowaną “Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”. Uzyskał również miejsce na aplikacji prokuratorskiej w Warszawie, ale nie zdecydował się jej rozpocząć. Bowiem od zawsze pragnął być politykiem.

Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu – powiedział w wywiadzie dla “Wprost” w 2007 r. Jarosław Kaczyński.

Plany nie do końca się ziściły. Bowiem 72-letni polityk w czerwcu zrezygnował z funkcji wicepremiera. Natomiast obecnie zajął się przygotowaniem swojej partii do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Czy PiS je zwycięży? o tym przekonamy się już w przyszłym roku.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   6-letnia dziewczynka zgwałcona na boisku. 31-latek zgotował jej piekło

   Dziś odbył się pogrzeb Piotra Balickiego. Rodzina nie mogła powstrzymać łez