w

Wyciekło nagranie, jak premier Finlandii ostro imprezuje. W kraju wybuchł skandal

W sieci pojawiło się odważne nagranie z udziałem premier Finlandii, która ostro imprezuje. Mieszkańcy tego kraju jak i media są oburzeni, że Sanna Marin pochłonięta jest rozrywką, zamiast skupić się na rozwiązaniu problemów, z którymi boryka się Finlandia.

Sponsorowane

Na kobietę spadła ogromna krytyka, a wszystko po tym, jak w środę, 17 sierpnia w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z imprezy, na której bawiła się wraz z przyjaciółmi. Wnioskując z wideo na spotkaniu nie brakowało alkoholu, co wzbudziło dodatkowe, negatywne komentarze.

Premier Finlandii ostro imprezuje

W Finlandii nie milkną echa po filmie, który wypłynął do sieci. Gospodarz programu sportowego, Aleksi Valavuori, tak skomentował całą sytuację.

To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie.

Sponsorowane
Twitter

Następnie dodał, że Sanna Marin jest najbardziej niekompetentnym premierem, jakiego miał ten kraj. “Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję” – oświadczył na sam koniec.

Okazuje się, że negatywne komentarze przeważają te pozytywne. Ludzie są zdania, że Finlandia cierpi obecnie z powodu wysokich cen energii elektrycznej, braku opieki zdrowotnej i braku specjalistów od opieki nad osobami starszymi. Zamiast poświęcić czas na wymyśleniu jakiegoś rozwiązania premier woli imprezować ze znajomymi. Na filmie widać, Sanna Marin, bawi się, tańczy i śpiewa. W tle słychać również innych uczestników imprezy, którzy krzyczą coś o kokainie. Czy to prawda, czy żart, tego nie wiemy.

Premier Finlandii tłumaczy się z imprezy

Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki – tłumaczy szefowa rządu, cytowana przez fińskie media.

Sanna Marin jest najmłodszą w historii Finlandii premier, jak również najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na całym świecie. Kobieta z wykształcenia jest prawnikiem, specjalizującym się w prawie administracyjnym. Jeśli chodzi o pracę w polityce, to do parlamentu dostała się dopiero w 2015 roku. Z kolei w 2019 roku otrzymała poselską reelekcję.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

14 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Ujawnili prywatną wiadomość od Kingi Dudy. Musiała się spalić ze wstydu

    Polacy komentują ceny w Biedronce. “Za głowę się łapię, co to się porobiło”