w

Pierwszy w Polsce “datkomat” pozwala wpłacić ofiarę na kościół bez gotówki. Zbliżasz kartę i gotowe

To wyjątkowe urządzenie, pojawiło się w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszowie. Gdański datkomat robi niemałe wrażenie na wszystkich, którzy go widzą. Wielkością przypomina krążek hokejowy, ale jego funkcjonalność jest o wiele większa! Od teraz wierni mogą zapomnieć o gotówce, gdyż datek na kościół mogą złożyć zbliżając kartę lub telefon!

Sponsorowane

Wybierasz kwotę ofiary i gotowe!

Wierni mają do wyboru cztery różne “nominały”: 5, 10, 20 i 50 złotych. Po opłaceniu wybranej kwoty, datkomat dziękuje komunikatem głosowo-wizualnym: „Bóg zapłać”. 

Źródło: https://www.trojmiasto.pl/

Pomysł wyszedł z inicjatywy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, która współpracuje z firmą Televend z Gdańska. Dwóch panów z tej firmy, zaproponowali montaż urządzenia, które można wykorzystać w kościele do bezgotówkowego składania ofiar na tacę. Pomyślałem, że to świetny pomysł. Jako proboszcz wiele razy miałem okazję usłyszeć od wiernych pytanie: dlaczego w kościele nie można płacić inaczej?

– wyjaśnia ks. Maciej Kucharzyk MS – proboszcz parafii
Sponsorowane

Co sądzicie o takim rozwiązaniu. Czy Wasze kościoły powinny iść w tym kierunku? Pomysł może wydawać się kontrowersyjny, jednak ze wstępnych analiz wynika, że wielu parafian cieszy się z takiej możliwości.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Klimatyzacja roznosi koronawirusa? Są takie podejrzenia!

   jakbyniepaczec

   8 najlepszych seriali pierwszej połowy 2020 roku