w

Panika i chaos na lotnisku, słychać strzały! Na siłę wpychają się do samolotów

Lotnisko w Kabulu, w Afganistanie przeżywa nalot zarówno obywateli kraju jak i obcokrajowców. Ludzie pilnie szukają możliwości na ucieczkę. Wszystko przez przejęcie władzy nad miastem przez talibów. Na lotnisku panuje totalny chaos do tego stopnia, że amerykańscy żołnierze musieli oddać w powietrze strzały, w celu rozproszenia tłumu.

Sponsorowane

Ludzie za wszelką cenę chcą wsiąść do samolotów

Kraje koalicyjne z Afganistanem, jak na przykład Kanada, Stany Zjednoczone, Niemcy czy Wielka Brytania starają się ewakuować swoich obywateli. Dzisiaj rano w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że ​​wojska amerykańskie oddały strzały w powietrze, aby rozproszyć narastające tłumy, których w żaden sposób nie szło zdyscyplinować.

W mediach krążą nagrania z lotniska. Widać na nich tysiące ludzi biegnących w stronę samolotów stojących na płycie lotniska. Nie brakuje wśród nich rodziców z małymi dziećmi. Inne nagrania pokazują ludzi szturmujących budynek terminalu. Panuje chaos i panika. To jest wprost nie do uwierzenia.

Sponsorowane

Sytuacja jest naprawę poważna

Podróż na lotnisko jest niebezpieczna. Można się tam udać jedynie po otrzymaniu instrukcji. Zagraniczne ambasady poinformowały o tym swoich obywateli, a także obywateli Afganistanu. Pracownicy ambasad transportowani są śmigłowcami na wojskową stronę lotniska.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Wójt wstawił zdjęcie z “rachunkiem” od Morawieckiego. Na nim kwota 19 mln!

   61-letnia Majka Jeżowska podzieliła się szczęśliwą wiadomością. Chodzi o ciążę!