w

Ojciec Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem. Sprawa czeka na wyznaczenie terminu

Ojciec Tadeusz Rydzyk wraz ze współpracownikami stanie przed sądem w związku z nieudzieleniem informacji publicznej związanej z działalności fundacji Lux Veritatis. Sprawę do sądu skierowało stowarzyszenie Watchdog.

Sponsorowane

Postępowanie zostało zarejestrowane pod sygn. akt III K 555/20. Sprawa oczekuje na wyznaczenie terminu.

– czytamy na onet.pl.

Stowarzyszenie Watchdog pierwszy wniosek o udostępnienie informacji o przedsięwzięciach fundacji finansowanych ze środków publicznych, skierowało jeszcze w 2016 roku. Pozostawał on bez odpowiedzi, dlatego sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ze względu na udostępnienie niepełnych informacji sprawą zajęła się prokuratura. Niestety wtedy dochodzenie umorzono.

Przypominamy prokuraturze, że ochrona praworządności, która jest sensem jej istnienia, nie polega na ochronie przed odpowiedzialnością karną kolegów i koleżanek Prokuratora Generalnego.

– oświadczyli wówczas przedstawiciele Watchdoga.

W związku z umorzeniem sprawy przez prokuraturę Watchdog wniósł akt oskarżenia o charakterze subsydiarnym. Jest wymierzony bezpośrednio w członków zarządu Lux Veritatis, w tym w ojca Tadeusza Rydzyka. Według informacji jakie zdobył Onet, ta rozprawa umorzona nie zostanie, a termin procesu będzie znany już wkrótce.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nietypowy napad na stację benzynową. Klientka zatrzymała złodzieja metodą na “ciamciaramcia”

   23-letnia mama jedenastu dzieci chce mieć 100 kolejnych(!)