w

Ojciec Tadeusz Rydzyk błaga o pomoc. “Nękają go”

Dziś ma ruszyć proces Fundacji Lux Veritatis. Oskarżona jest o nieudostępnienie informacji publicznej dotyczącej jej wydatków. W związku z tym ojciec Rydzyk zaapelował do swoich zwolenników o słanie listów do władz oraz polityków w jego obronie. Stwierdził, że „nękają go siły spoza Polski”.

Sponsorowane

“Na jakiej podstawie podejmowane są takie działania?”

Na stronie internetowej Radio Maryja pojawił się apel ojca Rydzyka o pomoc jego zwolenników. Twierdzi, że nie wie, dlaczego ma się tłumaczyć siłom spoza Polski:

Nie rozumiem, dlaczego mamy się tłumaczyć siłom spoza Polski. Może odpowiedzieliby na to rządzący? Zadbajmy o Polskę; o to, co polskie i katolickie. Możemy pisać do rządzących z prośbą o wyjaśnienia, o co tu chodzi, na jakiej podstawie podejmowane są takie działania. Proszę katolickich posłów, senatorów, profesorów, prawników, wszystkich zwykłych ludzi, aby zaczęli działać. Proszę także o modlitwę

“One nie tylko nas nękają, wręcz dążą do zamknięcia nam ust”

Sponsorowane

Według redemptorysty on i wszystkie jego inicjatywy, w tym fundacja Lux Veritatis, są prześladowane. Duchowny podkreśla:

Od kilku lat jesteśmy też nękani przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska. Stowarzyszenie, które jest finansowane przez organizację spoza Polski. Za atakami na Radio Maryja stoją organizacje niesprzyjające Kościołowi, a nawet antyewangelizacyjne. One nie tylko nas nękają, wręcz dążą do zamknięcia nam ust.

My, ojcowie redemptoryści, mieszkamy w klasztorze — jak wszyscy redemptoryści — nie pobieramy żadnej pensji. Od 30 lat bezinteresownie służymy Polsce, Polakom; służymy w naszej Ojczyźnie.

Zależy nam na ewangelizacji, Kościele katolickim, na Polsce, Ojczyźnie, a tu jesteśmy nękani, co jest przedziwne. Wszystkie kontrole — począwszy od ministerstw, skończywszy na różnych urzędach — wykazują, że wszystko jest przejrzyście prowadzone. Wszystkie podejmowane działania realizujemy zgodnie z polskim prawem

O co właściwie chodzi?

Przypomnijmy, że o ujawnienie wydatków z publicznych pieniędzy wystąpiło stowarzyszenie Watchdog. Wszystko stało się jeszcze w 2016 roku. Do tej pory jednak nie uzyskało odpowiedzi, a wszelkie sprawy, wnioski były oddalane lub umarzane.

Ciekawe, czy w końcu doczekamy się rozwiązania tej sprawy? I dowiemy się jak wyglądają wydatki fundacji?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   74-letnia pani Wanda trafiła do szpitala z ogromnym brzuchem. Okazało się, że ma guza

   Przerażająca wizja dotycząca lata. Znany jasnowidz straszy tragicznymi wydarzeniami