w

Skandal na lekcji w Bytowie. Wideo z nauczycielką wypłynęło do sieci!

Facebook

Z opowiadań rodziców czy dziadków niejednokrotnie słyszeliśmy, że kiedyś w szkołach panowały zupełnie inne zasady, niż dzisiaj. Nauczyciel mógł pozwolić sobie na bardzo wiele. Jak chociażby na przemoc wobec uczniów. Dzisiaj takie zachowanie jest nie do przyjęcia. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie doszło do szokującego zdarzenia. Nauczycielka podczas lekcji wymierzyła cios jednemu ze swoich podopiecznych.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Uderzyła ucznia w czasie lekcji

Wstrząsającą sytuację nagłośnił miejscowy portal ibytow.pl. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie doszło do nadużyć kompetencji ze strony nauczycielki. We wtorek do sieci wyciekło nagranie, na którym to zdenerwowana nauczycielka uderza lewą ręką uczni w głowę. Do zdarzenia miało dojść w klasie III technikum drzewnego. Okazuje się, że sytuacja miała miejsce już nie pierwszy raz. Jednak tym razem została nagrana przez uczniów.

Sprawą zajęło się Kuratorium Oświaty

Po tym, jak do sieci wypłynęło nagranie z lekcji, incydentem natychmiast zainteresowało się Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Dyrektorkę szkoły w Bytowie poproszono o niezwłoczne wyjaśnienie zdarzenia.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela – informuje Beata Wolak z gdańskiego Kuratorium Oświaty

Nauczycielka z placówki edukacyjnej chyba zapomniała, jaką funkcję pełni. Zdenerwowanie czy niemoc w poradzeniu sobie z zachowaniem ucznia – nic, zupełnie nic nie tłumaczy brutalnego ataku. Co więcej, stosowanie przemocy fizycznej wobec ucznia jest karalne. Mimo to nie wszyscy nauczyciele ponoszą konsekwencje takich czynów. Z niecierpliwością czekamy, jaki będzie finał sprawy z Bytowa.

Pxhere

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      To jest Małgorzata Foremniak?! W życiu byś jej nie poznał w tej odsłonie!

      Tragedia na przejeździe. Matka z dziećmi wjechała prosto pod pędzący pociąg