w

To jest Małgorzata Foremniak?! W życiu byś jej nie poznał w tej odsłonie!

Małgorzata Foremniak (54 lata) to znana i lubiana, polska aktorka, kojarzona przede wszystkim z sympatyczną rolą doktor Zosi z serialu “Na dobre i na złe”. Aktorka od dawna czekała na rolę, która pozwoli jej w pełni pokazać ogrom swojego talentu – i właśnie na nią trafiła! W filmie “Sonata” w reżyserii Bartosza Blaschke wciela się w rolę Małgorzaty Płonki, matki uzdolnionego muzycznie chłopca, który zostaje zdiagnozowany, jako dziecko autystyczne, gdy tymczasem cierpi z powodu poważnego niedosłuchu. Foremniak przeobraziła się specjalnie do tej roli – trudno ją rozpoznać!

Sponsorowane
Instagram

O czym opowiada film “Sonata”?

Film “Sonata” to prawdziwa historia rodziny Płonków. Małgorzata Foremniak gra Małgorzatę Płonkę, a w rolę jej filmowego męża, Łukasza, wcielił się Łukasz Simlat (43 lata). Najważniejszą postacią jest Grześ, ich synek. W tej roli widzowie zobaczą Michała Sikorskiego (26 lat). Niezwykle utalentowany, młody aktor zrobił wielkie wrażenie na wszystkich. W trakcie castingu tak dobrze wcielił się w swoją postać, że zarówno Foremniak, jak i Simlat myśleli, że zdolny chłopak naprawdę jest niepełnosprawny. Młodego aktora możemy zobaczyć też w komedii “Czarna owca” oraz w polskim serialu Netfliksa “Otwórz oczy”.

“Sonata” ukazuje niezwykłą historię Grzegorza Płonki – przez lata diagnozowanego jako dziecko autystyczne. Po kilkunastu latach okazało się, że Grześ nie choruje na autyzm, lecz ma głęboki niedosłuch. Przez lata jego pasją było uderzanie w klawiaturę starego fortepianu, stojącego w domu. Gdy zaczął słyszeć, poznawać dźwięki, słowa i muzykę, zakochał się w nich. Zapragnął pianistą. Poza nim samym i jego rodziną nikt w niego nie wierzył. Tymczasem mężczyzna zostaje wirtuozem.

Sponsorowane

Instagram

Małgorzata Foremniak zmieniła się do roli!

Siwe włosy, okulary, brak makijażu – Małgorzata Foremniak w roli Małgorzaty Płonki nie przypomina siebie.

Kluczowym elementem są okulary – powiedziała aktorka o swoim wcieleniu się w postać mamy Grzesia Płonki – Kiedy już miałam je wybrane, miałam ustawioną tę postać

Materiał Prasowy

Aktorzy mogli poznać prawdziwych państwa Płonków, by zapoznać się z ich zwyczajami i upodobaniami. Mieli nawet okazję na chwilę z nimi zamieszkać, by lepiej zrozumieć ich codzienność.

Materiał Prasowy

Ten film jest jak wiwisekcja dla naszej rodziny, ale wpuściliśmy do naszego życia filmowców, żeby pomóc innym osobom takim jak Grześ, niepełnosprawnym i w praktyce nie mającym dostępu do szkolnictwa artystycznego – wyjaśnił Łukasz Płonka

Sponsorowane

Materiał Prasowy

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Zostawili dzieci same na cały dzień. Wieczorem dokonali wstrząsającego odkrycia

    Skandal na lekcji w Bytowie. Wideo z nauczycielką wypłynęło do sieci!