w

Jurek Owsiak zwrócił się do Kingi Dudy. “Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz”

Szef WOŚP napisał otwarty list do Kingi Dudy. Owsiak nakreślił w nim obecne problemy służby zdrowia a także nawiązał do niedawnej aktywności jej ojca – głowy państwa. Na koniec zwrócił się z nietypową propozycją.

Sponsorowane

Jurek Owsiak na początku listu zwrócił uwagę jak cenne są dla niego rady nie tylko ze strony dorosłych córek ale również swoich wnuczek. Właśnie dlatego docenia jej wkład jako doradcy Prezydenta RP.

W następnym akapicie odniósł się do sobotniego wpisu Andrzeja Dudy, który apelował o pomoc dla mężczyzny, który cierpi na raka:

Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna, prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję!

– tak w sobotę napisał Andrzej Duda.
Sponsorowane

Jurek Owsiak w odpowiedzi na ten post pisze:

Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii.

[…]

Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz.

Zwrócił również uwagę, że jako Fundacja WOŚP poświęcili 5 finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na to, aby wesprzeć walkę z nowotworami u dzieci.

Kupiliśmy blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej.

– sprecyzował Jurek Owsiak.

Na samym końcu Jurek Owsiak złożył dość nietypową propozycję dla Kingi Dudy:

Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ksiądz o strajkujących kobietach: “jak diablice z czerwonymi błyskawicami”

   Maseczki obowiązkowe również po pandemii? Minister zdrowia odpowiada