w

Ksiądz opublikował cennik tegorocznej kolędy. 250 zł to jeszcze nic…

Święta Bożego Narodzenia ściśle związane są z wizytą duszpasterską w domach parafian. Księża wraz z ministrantami odwiedzają mieszkania. Polską tradycją stało się obdarowywanie duchownego kopertą pieniędzy na koniec spotkania. Ile powinno być w kopercie? Mówi się, że “co łaska”. Innego zdania jest ksiądz z parafii na Podlasiu. Tam pojawił się cennik za kolędę, utworzony właśnie przez duchownego. Duszpasterz bez ogródek informuje wiernych, jakich kwot od nich oczekuje.

Sponsorowane

Cennik za kolędę

Kwoty przyprawiają o mały zawrót głowy. 500 zł od rodziny i 250 zł od osób mieszkających samotnie… Właśnie tyle życzy sobie proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi. ksiądz Krzysztof Dobrogowski (woj. podlaskie). Aby poinformować o tym wszystkich wiernych wystosował nawet specjalny komunikat.

Wikipedia

Bezpośrednie spotkanie kapłana z parafianami jest nie tylko kurtuazyjną wizytą, ale przede wszystkim daje możliwość duszpasterzowi bliżej poznać rodziny oraz ich problemy i bolączki dnia codziennego. Cała rodzina (w miarę możliwości) powinna być obecna podczas kolędy w domu bądź w mieszkaniu. W mieszkaniu powinien być przygotowany pokój: stół przykryty białym obrusem, na stole krzyż i dwie zapalone świece oraz powinna znajdować się woda święcona i kropidło, powinny być zeszyty z religii i indeksy uczestnictwa chodzenia na religię dzieci i uczącej się młodzieży, zwrócę na to szczególną uwagę. Składka kolędowa w tym roku na kościół od rodziny 500 zł, od rodziny jednoosobowej 250 zł. Składka dla organisty od rodziny 75 zł” – napisał w komunikacie do parafian ksiądz Dobrogowski.

Sponsorowane

Pixabay

W momencie gdy sprawą zaczęły interesować się media, proboszcz parafii wytłumaczył się. W rozmowie z GAzetą Wyborczą przekazał, że jeśli ktoś z wiernych nie jest w stanie umieścić w kopercie wskazanej w ogłoszeniu kwoty, wówczas powinien włożyć tyle, ile posiada.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

447 komentarze

  1. Z opłacanych niemieckich, protestanckich ataków na Kościół katolicki w Polsce, brukowców, Newsweek🇩🇪
    Onet🇩🇪 Fakt🇩🇪 i waszych, tylko śmiać się można🤣

  2. I dlatego jestem za tym by wprowadzić podatki dla tych pajacach w sukienkach takie jak my normalni ludzie płacimy a płacimy za wszystko dosłownie człowiek chce zarobić plac podatki oszczędzić plac podatki, a sami widzicie jak oni wyglądają napasione prosiaki i jeszcze im mało … ***** ***