w

Poszła do dentysty z 3-latkiem. Zszokował ją ten dopisek na paragonie

Mieszkanka Ożarowa Mazowieckiego zabrała 3-letniego synka do dentysty. Kobieta nie kryła zdziwienia, kiedy wychodząc od lekarza zerknęła na paragon. Mianowicie znalazła się na nim pozycja “Dopłata do dzieci niewspółpracujących – 100 zł”. Nie myśląc za długo udostępniła zdjęcie na oficjalnym forum miasta. Pod postem aż zawrzało.

Sponsorowane

Dopisek na rachunku

Świat jest chory. Byłam dziś z synem u dentysty w Ożarowie i gdy pani powiedziała, ile mam zapłacić, opadły mi ręce! Jak zobaczyłam paragon, to zaniemówiłam! ‘Dopłata do dzieci niewspółpracujących’ – 100 zł! Na koniec powiem tylko tyle: szkoda, że mój trzyletni syn z bólem zęba nie współpracował. I to się nazywa stomatolog dziecięcy z podejściem – napisała na Facebooku rozżalona matka z Ożarowa Mazowieckiego.

Facebook

Reakcje internautów

Sponsorowane

Na reakcje ze strony internautów nie trzeba było długo czekać. Większość jest zaskoczona całą sytuacją i nigdy wcześniej nie spotkała się z czymś podobnym.

“Skandal! Opłata-widzi mi się! Niezgodna z prawem. Szczerze współczuję przykrego doświadczenia. Proszę jak najszybciej zgłosić zaistniałą sytuację do UOKiK”

“Mnie kiedyś skasowali na stówę za to, że pani doktor zajrzała i powiedziała ‘bardzo ładne ząbki’. Wizyta trwała niecałe dwie minuty. Z perspektywy czasu cieszę się, że córka ‘współpracowała'”

“Ja nie zapłaciłabym za taką usługę, gdyby wcześniej nie poinformowano mnie o tym. Według mnie to wyłudzenie. Obłęd”

Flickr

Niektórzy stanęli po stronie stomatologa

Jednak pojawiły się też głosy, że dzieci czasem faktycznie bywają niesfornymi klientami. Zatem dodatkowe 100 zł do zapłaty to po prostu wynagrodzenie za “trudne warunki pracy”. Pozostaje jednak pytanie, czy idąc do stomatologa dziecięcego lekarz faktyczni powinien pobierać taką opłatę? W końcu specjalizuje się on głównie w pracy z dziećmi, zatem powinien zdawać sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami wiąże się jego praca.

Wikimedia

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

19 komentarze

  1. Do obsługi profilu!!!
    Czy możesz usuną z głównej strony zdjęcie(dokładniej opis „Emil łowca fotoradarów”)
    – dostałem ostatnio zrzuty pytań wprost do mnie, gdzie ktoś sugerował się opisem ze zdjecia, że to ja obsługuje to konto.
    W razie pytań proszę na moj e-mail: [email protected]

  2. sprywatyzowac te sluzbe zdrowia to zaczna szanowac obywateli..czlowiek placi na nfz a traktuja go gorzej jak smiecia….pseudolekarze..tylko kasa dla nich sie liczy,nie dobro pacjenta..Hipokrates sie w grobie przewraca..zmijowe plemie