w

Aż 1,6 miliona dawek Moderny wycofane w ostatniej chwili!

Media obiegła wiadomość o wycofaniu z użycia aż 1,6 milionów dawek szczepionki Moderna przeciwko COVID-19. Nie chodzi jednak o Polskę, a o Japonię. Chodzi o zanieczyszczenia preparatu – tak poinformowało ministerstwo zdrowia, pracy i opieki społecznej w Japonii.

Sponsorowane

Obce substancje w szczepionce

Ośrodki szczepień w kraju kwitnącej wiśni natychmiast poinformowano o obecności obcych substancji w preparatach firmy Moderna. Resort zapewnił, że na tyle, na ile będzie to możliwe postara się zminimalizować braki szczepionki na rynku, spowodowane wycofaniem tak dużej partii.

Flickr

1,6 mln szczepionek wycofano z rynku

Sponsorowane

Na chwilę obecną obce substancje znaleziono w około 560 tys. fiolek. Takeda Pharmaceutical zajmuje się sprzedażą i dystrybucją szczepionek w Japonii. Firma poinformowała, że Moderna wstrzymała trzy partie leku, kierując się ostrożnością. Co było przyczyną zanieczyszczeń? Prawdopodobnie problem, który wystąpił w zakładzie produkcyjnym w Hiszpanii.

Wikimedia

Do tej pory nie było żadnych problemów z bezpieczeństwem czy skutecznością – cytuje przedstawiciela firmy Moderna BBC. Dodał również, że będzie współpracować z organami regulacyjnymi i Takedą w celu dalszego zbadania tej sprawy. Nie poinformował jednak, czym są obce substancje. Japońska firma opisała je jako “cząstki stałe”, po czym zapowiedziała badanie awaryjne

Itij

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Poszła do laryngologa z wnuczką. Lekarka nie zapomni tej wizyty do końca życia

   Piekło w toalecie w remizie. 19-letni strażak brutalnie zgwałcony