w

Niespodziewany gest Niemców tuż przed meczem. “To powinno być jasne dla wszystkich”

Nietypowy gest Niemców na Mundialu w Katarze zaskoczył widzów na całym świecie. Kiedy zawodnicy pojawili się na murawie, ustawili się do przedmeczowego zdjęcia i wykonali gest, zakrywający usta. Na profilu drużyny narodowej w mediach społecznościowych pojawiło się krótkie wyjaśnienie. Już wiemy, co miał on symbolizować.

Sponsorowane

Kilka tygodni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze, było wiadomo, że Niemcy, a także kilka innych drużyn europejskich planowało okazać wsparcie dla społeczności LGBTQ+, która jest dyskryminowana w kraju organizującym turniej. Początkowo plan był taki, że to kapitanowie drużyn wyjdą na boisko w tęczowych opaskach. Jednak finalnie do tego nie doszło. Zawodników ostrzeżono, że za takie zachowanie otrzymają żółte kartki.

Gest Niemców na Mundialu

Ostatecznie kapitanowie nie zdecydowali się na ubranie kolorowych opasek. Ale mimo to Niemcy postawili w inny sposób okazać wsparcie. W czasie tradycyjnego, przedmeczowego zdjęcia wszyscy zawodnicy, bez wyjątku, zakryli usta. Już po kilku minutach w mediach społecznościowych pojawiło się wyjaśnienie tej sytuacji.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

4 komentarzy

  1. Najbardziej istotna sprawa obecnie na świecie to czy ktoś dla pedałów założy opaskę na meczu. Parodia. Pewnie innych spraw ważniejszych na świecie nikt nie dostrzega

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Poszedł do polskiej knajpy w Katarze. Tyle kosztował go talerz pierogów

    Policjanci przyłapani na gorącym uczynku. W 12. sekundzie wszystko jest jasne