w

Policjanci przyłapani na gorącym uczynku. W 12. sekundzie wszystko jest jasne

Obywatele spodziewają się, że policjanci będą zawsze służyć przykładem. Skoro ich praca w głównej mierze polega na pilnowaniu porządku i przestrzeganiu praw, sami też powinni się tego trzymać. Ale okazuje się, że nie zawsze tak jest. Kierowca z Łomży miał w samochodzie zamontowany wideorejestrator, który nagrał poczynania funkcjonariuszy. Popełnili wykroczenie, które jest surowo karane, zarówno mandatem, jak i punktami karnymi.

Sponsorowane

W 2022 roku w Polsce dość znacząco zaostrzono przepisy ruchu drogowego. Pojawiły się zdecydowanie surowsze i droższe kary dla kierowców, którzy nie przestrzegają zasad panujących na drogach. W dodatku, zaczęły obowiązywać zasady recydywy. Co to oznacza? Jeżeli kierowca w przeciągu dwóch lat po raz kolejny zostanie przyłapany na jednym z najcięższych wykroczeń, wówczas zapłaci podwójną stawkę mandatu.

Bez wątpienia jedną z zabronionych rzeczy na drodze, jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Dlaczego? Chodzi o uchronienie pieszych, poprzez zmniejszenie bądź zlikwidowanie liczby potrąceń. Jeśli kierowca złamie to prawo, wówczas może spodziewać się mandatu w wysokości 1500 zł, jeżeli w ciągu 2 lat ponownie dokona tego wykroczenia, to koszt wzrasta do 3000 zł. Za każdym razem otrzyma również 15 punktów karnych.

*Nagranie na drugiej stronie

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

11 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Niespodziewany gest Niemców tuż przed meczem. “To powinno być jasne dla wszystkich”

    To oni wygrają mundial w Katarze! Jasnowidz nie ma co do tego żadnych wątpliwości