w

Poszedł do polskiej knajpy w Katarze. Tyle kosztował go talerz pierogów

Obecnie w Katarze przebywa wielu dziennikarzy, w tym również z Polski, z powodu trwania Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jeden z nich podzielił się z nami informacją, na temat tego, jak kształtują się ceny w Dosze. Mężczyzna udał się do restauracji “Polka”, gdzie serwowane są dania kuchni polskiej, w tym pierogi. Właścicielka zapewniała, że nasz kuchnia jest tam popularna. Ile trzeba zapłacić za nasz rodzimy przysmak w jednym z najdroższych krajów świata?

Sponsorowane

Okazuje się, że organizacja tegorocznego Mundialu w Katarze jest najdroższą w historii rozgrywek. Budowa nowych stadionów, hoteli, dróg, czy lotniska pochłonęła znaczne środki. Szacuje się, że działania związane z mundialem kosztowały łącznie 300 mld dolarów. Do tej pory to Brazylia była państwem, które wydało na mistrzostwa świata najwięcej. Był rok 2014, a koszta wyniosły wówczas 15 mld dolarów.

Polska restauracja w Katarze

Jak mają się ceny w restauracjach i knajpach, jeśli chodzi o jeden z najbogatszych krajów świata? Przemysław Ofiara jest dziennikarzem sportowym Super Expressu, który obecnie przebywa w Katarze. Przygotował relację, w której można zobaczyć, ile na miejscu kosztuje chociażby jedzenie. Będąc na Półwyspie Arabskiem grzechem byłoby nie spróbować ich lokalnego przysmaku, jakim jest kebab. Jego cena wcale nie należy do najmniejszych.

Sponsorowane

Dziennikarz znalazł na ulicach Dosze restauracje o nazwie Polka. Jak sam przyznał, nie było to takie proste, bowiem knajpa znajduje się w zupełnie innej części miasta, niż odbywa się mundial. Przed samym wejściem w oczy rzuca się duży plakat, z napisem: “You don’t have to be Polish to love pierogi” (Nie musisz być Polakiem, żeby lubić pierogi).

*Dalsza część artykułu na następnej stronie

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Ksiądz uprawiał seks na ołtarzu z dwiema kobietami. Wszystko nagrywał kamerą

    Niespodziewany gest Niemców tuż przed meczem. “To powinno być jasne dla wszystkich”