w

W końcu nastąpił przełom w sprawie Iwony Wieczorek! Są pierwsze zatrzymania

Okazuje się, że są pierwsze zatrzymania w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, które miało miejsce już 12 lat temu. O wszystkim informują dziennikarze RMF FM. W rękach policji znalazł się Paweł P., znajomy kobiety, który tamtej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezował razem z nią. Jest jeszcze jedna osoba zatrzymana. To kobieta, również z otoczenia zaginionej.

Sponsorowane

Niecałe dwa miesiące temu funkcjonariusze przeszukali dom Pawła P. Wówczas zabezpieczono telefon mężczyzny oraz karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie pukali już do jego domu.

Twitter

Zatrzymania w sprawie Iwony Wieczorek

Dziennikarze RMF FM przekazali, że Paweł P. i zatrzymana kobieta byli dzisiaj transportowani do Krakowa. Jednak informacje o dalszym postępowaniu nie są znane. Wiadomo jedynie, że ta dwójka miała lub ma zostać dzisiaj lub jutro przesłuchana. Nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną im przedstawione.

Sponsorowane

Pewne jest natomiast, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta to osoby, które przewijały się w trwającym od ponad 10 lat śledztwie i były na celowniku śledczych. Mimo to policji jak dotąd nie udało się znaleźć wystarczających dowodów, by móc je zatrzymać. Wiele wskazuje na to, że teraz sytuacja się zmieniła.

Twitter

Do tej pory nie wiadomo, co stało się z Iwoną Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Miała wtedy 19 lat. Wraz z grupą znajomych imprezowała w jednym z sopockich klubów. W pewnym momencie pożegnała się z przyjaciółmi i postanowiła wrócić na pieszo do domu. Jak już wszyscy wiemy, nigdy do niego nie dotarła. Po raz ostatni kamera zarejestrowała Iwonę przy wejściu na plażę numer 63 w Jelitkowie. Z tego miejsca do domu dzielił ją dystans około 2 km. jednak aby do niego dotrzeć musiała przejść przez teren leśno parkowy.

Niestety, poszukiwania i przesłuchania świadków nic nie dały. Sprawdzono nie tylko plaże i wydmy, ale również okolicę, w której była widziana po raz ostatni, a także stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano też miejsca wskazane przez jasnowidza.

Sponsorowane
Twitter

Nagranie mężczyzny, który w noc zaginięcia szedł za 19-latką

Sprawa Iwony Wieczorek ożyła, kiedy policja udostępniła w mediach społecznościowych wideo. Widać na nim mężczyznę, który podąża za dziewczyną dokładnie w noc jej zaginięcia. Funkcjonariusze ustalili dokładny wizerunek mężczyzny. Prosili również o pomoc ludzi w rozpoznaniu go.

Na warszawski komisariat sam zgłosił się główny zainteresowany. To 58-letni mężczyzna z Chorzowa. Po przesłuchaniu policja go zwolniła.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

12 komentarze

  1. Tak kurwa kolejny to już przełom! Znaczy kolejny click bit albo kolejne odwracanie uwagi! Ci co prowadzą te sprawe powinni oddać wszystkie pieniądze i powinni iść siedzieć za wyłudzenie

  2. Maciej Ganc ale jak to zabrzmiało że w rękach policji 2 osoby to jeszcze nic nie znaczy
    Jak nie mają jasnych dowodów chyba żeby się jakoś wykazać w mediach to coś muszą zrobić
    A po paru latach okaże się że powtórka Stachowiaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane