w

Zagłodzili na śmierć 18-miesięcznego synka. “Za nic mieli jego przeraźliwy krzyk”

Sheila O’Leary pochodząca z Cape Coral na Florydzie została uznana za winną morderstwa swojego dziecka poprzez niedożywienie. Kobieta była weganką i uznała, że jej synek również nim będzie. Chłopiec zmarł mając zalewie 18-miesięcy. Był karmiony przez matkę wyłącznie surowymi owocami i warzywami. W chwili śmierci ważył jedynie 7,7 kg. O śmierć oskarżoną nie tylko matkę, ale również i ojca. Obojgu rodzicom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sponsorowane

Zagłodzili własne dziecko

O’Leary winna morderstwa pierwszego stopnia, do którego dopuściła się na swoim synku, Ezrze, w 2019 roku. Chłopiec przestał oddychać w wyniku niedożywienia. Rodzice karmili go wyłącznie surowymi owocami, warzywami, a także mlekiem matki. Nie tylko Sheila została oskarżona o zabójstwo, ale również jej mąż, Ryan, który obecnie czeka na proces. Obojgu rodzicom grozi kara dożywocia. Wcześniej otrzymali możliwość pójścia na ugodę, ale ją odrzucili. Matce i ojcu proponowano wówczas karę 30-letniego pozbawienia wolności. Poza Ezrą para była również rodzicami dwójki starszych dzieci. Te również okazały się poważnie niedożywione.

Dramat dziecka rozegrał się na ulicach Cape Colar na Florydzie. To rodzice wezwali pogotowie ratunkowe do 18-miesięcznego synka. Chłopiec nagle przestał oddychać. Gdy ratownicy przyjechali na miejsce stwierdzili zgon skrajnie niedożywionego Ezry. W domu przybywała również pozostała dwójka rodzeństwa, 3-letnia dziewczynka i 5-letni chłopiec. Ci również byli niedożywieni. Poza tym, dzieci posiadały inne dolegliwości zdrowotne, wynikające z podawania im wyłącznie takiego jedzenia jak: mango, banany, czy awokado. Brakowało im większości składników odżywczych.

Stan 18-miesięcznego Ezry

Sponsorowane

Ratownicy medyczni nie kryli zaskoczenia, gdy pojawili się w domu rodzinnym. Ujrzenie niespełna 2-letniego dziecka w stanie tak skrajnego niedożywienia nie zdarza się często… Sheila i Ryan oświadczyli, że ich synek nie jadł przez około tydzień przed śmiercią. Miał też problemy ze snem. Ważył zaledwie 7,7 kg. Dla porównania, dziecko w jego wieku powinno osiągnąć wagę 12 kg.

Okazuje się, że Sheila jest też matką 11-letniej dziewczynki z poprzedniego związku, która o dziwo była w zdecydowanie lepszym stanie niż reszta. Dlaczego? Powodem może być fakt, że dziewczynka spędza sporo czasu w domu biologicznego ojca, gdzie jest prawidłowo żywiona.

W grudniu 2019 roku rodzice Ezry zostali oskarżeni o morderstwo. Prokuratura obwiniała Sheilę, że jako matka nie szukała odpowiedniej opieki medycznej dla swojego synka, kiedy już wiedziała, że ten jest chory.

Ignorowała jego krzyki. Nie potrzebowała wagi, by zobaczyć jego wystające kości. Nie potrzebowała wagi, by usłyszeć jego płacz – powiedziała asystentka prokuratora stanowego Sara Miller podczas mowy końcowej.

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane
   Treść 18+
   Kliknij by zobaczyć wpis

   Nagranie sprzed parafii! Księża w towarzystwie młodych kobiet w środku nocy

   Cena za jagodzianki we Wrocławiu powala. Sami internauci nie dowierzają oczom