w

Cena za jagodzianki we Wrocławiu powala. Sami internauci nie dowierzają oczom

Rafał Mundry to polski ekonomista. Mężczyzna mieszka na co dzień we Wrocławiu. Ostatnio wybrał się do osiedlowej piekarni. W osłupienie wprawiła go cena za jagodzianki. Gdy podzielił się tym, co zastał w sklepie w internecie, internauci również przecierali oczy ze zdumienia. Komentowali: “Żart jakiś, pomyłka?”.

Sponsorowane

Inflacja i drożejące ceny

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie od kilku dobrych miesięcy mamy do czynienia z nieustannie rosnącą inflacją. W Polsce, w czerwcu wzrosła ona aż do poziomu 15,6%. Okazuje się, że to najwyższy wskaźnik od ponad 25 lat. Niestety, eksperci są zdania, że najgorsze jeszcze przed nami. Mianowicie dopiero w sierpniu ma nastąpić szczyt inflacji, sięgającej wówczas nawet 16%.

Ceny czego rosną najszybciej? Z całą pewnością jest to paliwo, energia i żywność.

Ile może kosztować jagodzianka?

Sponsorowane

Rafał Mundry podzielił się zdjęciem z osiedlowej piekarni we Wrocławiu. Bowiem to cena jagodzianek powaliła go na kolana. “Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak”.

16 zł Wrocław piekarnia na osiedlu – napisał ekonomista załączając zdjęcie jagodzianek.

Twitter

Post ekonomisty wywołał spore poruszenie w mediach społecznościowych. Pojawiły się nawet głosy niedowierzania: “Chyba jakiś fake”, “Żart jakiś, pomyłka? Czy na serio?”.

Sam to foto robiłem. W tle pączek z truskawkami za 12 zł. Dla mnie szok – odpowiedział autor. W komentarzu ktoś zapytał, czy pan Rafał zdecydował się na zakup jagodzianki.

Nie. Dla mnie to cena zaporowa. Jestem przyzwyczajony do cen 3-4 zł. I wiem gdzie wciąż można za taką cenę dorwać drożdżówkę do kawy.

Ale okazuje się, że za jagodziankę możemy zapłacić więcej. Na profilu Make Life Harder pojawiło się zdjęcie drożdżówki z jagodami, za którą trzeba zapłacić 23 zł. “Czyli 16 zł to tak nawet całkiem tanio” – skomentował ekonomista.

Twitter

Sponsorowane

Ekonomistę zaskoczyła również cena Croissanta w piekarni. Jak napisał:

Croissant w osiedlowej piekarni był dziś po 8 zł. A jeszcze 3 tygodnie temu, w centrum Paryża, niedaleko Luwru, w zwykłej piekarni kupowałem croissanta po 1,10 euro (5 zł). Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zagłodzili na śmierć 18-miesięcznego synka. “Za nic mieli jego przeraźliwy krzyk”

   Nauka zdalna może wrócić od września? Przemysław Czarnek nie ma wątpliwości