w ,

Nagranie sprzed parafii! Księża w towarzystwie młodych kobiet w środku nocy

Twitter

Media obiegło kontrowersyjne nagranie. W środku nocy z jednej z krakowskich plebanii wyszli księża, jeden podawał się za proboszcza. Poza duchownymi wychodziły też młode kobiety. Przechodzeń widząc sytuację chwycił za telefon i zaczął nagrywać. Nie powstrzymał się też od wulgarnych komentarzy rzucanych w ich stronę. Parafia wydała oświadczenie w tej sprawie.

Sponsorowane

Nocne schadzki w parafii?

Nagranie pojawiło się na Twitterze na profilu “Gazeta Stonoga” w poniedziałek, 4 lipca po godzinie 24. Pochodzi ono sprzed parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie na Azorach. Na nagraniu słyszymy, że jest godzina 1:30 w nocy. Widzimy też dwóch księży wychodzących z plebanii w asyście trzech młodych kobiet.

Całe nagranie trwa nieco ponad dwie minuty. Opiera się głównie na słownej kłótni między księżmi, a mężczyzną nagrywającym zaistniałą sytuację. W pewnym momencie dochodzi nawet do przepychanki. Pada też groźba wezwania policji. Autor nagrania sugeruje, że duchowni są pod wpływem alkoholu. Pada wiele niecenzuralnych słów, aż nagle jeden z księży mówi: “matka cię zrobiła na imprezie”. Jednak mężczyzna nagrywający zdarzenie nie pozostaje dłużny.

Ostrzegamy, nagranie jest wulgarne, przeznaczone tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

Sponsorowane

Oświadczenie parafii

Nagranie bardzo szybko rozprzestrzeniło się po mediach społecznościowych i zrobiło się o nim naprawdę głośno. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie poczuła się w obowiązku i wydała oświadczenie. W jego treści potwierdzono, że na nagraniu widoczni są księża pełniący posługę w parafii. Jednak zaprzeczono, by był wśród nich proboszcz.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i zachowanie Współbraci, pomimo prowokacji, było wysoce niestosowne, za co pragniemy bardzo przeprosić. Zapewniamy również, że sprawa jest w toku wyjaśniania, czym zajmuje się Zarząd Prowincji – napisano w oświadczeniu parafii.

Dalej zaznaczono, że wbrew temu, co padło na nagraniu, nie było tam żadnych osób niepełnoletnich, a kobiety widoczne na filmiku mają 21, 24 i 33 lat.

Oto w jaki sposób parafia tłumaczy zaistniałą sytuację

Na spotkaniu byli obecni również mężczyźni, w tym mąż jednej z Pań, którzy wyszli z terenu klasztoru wcześniej. Wszyscy są gotowi złożyć zeznanie w tej sprawie; zabezpieczone zostało też nagranie z monitoringu, które zarejestrowało wyjścia zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz zachowanie Nagrywającego. Księża nie byli pijani. Trzeba także zaznaczyć, że na terenie Parafii nie było obecnego jej Proboszcza, który przebywa aktualnie za granicą; w tej sytuacji jego obowiązki pełni wikariusz i tak należy interpretować słowa wypowiedziane na nagraniu – tłumaczy dalej parafia w oświadczeniu.

Na samym końcu padły również słowa przeprosin.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Załoga karetki wyrzuciła bezradnego 72-latka z pojazdu. Dramatyczne nagranie

   Zagłodzili na śmierć 18-miesięcznego synka. “Za nic mieli jego przeraźliwy krzyk”