w

Strajk medyków w Warszawie, a Morawiecki zapewnia: rząd proponuje więcej niż chcieli

Strajk medyków w Warszawie

Strajk medyków w Warszawie rozpoczął się dzisiaj i ma trwać do skutku. Na ulice wyszło tysiące pracowników ochrony zdrowia. Po przemarszu pod kancelarię premiera, powstało tam tzw. “białe miasteczko 2.0”. Chodzi im przede wszystkim o godne warunki pracy i płacy. Co ciekawe, Mateusz Morawiecki w rozmowie z Faktem zaznacza, że rząd proponuje więcej niż środowiska medyczne się domagają!

Sponsorowane

Strajk medyków w Warszawie

Dzisiaj na ulice Warszawy wyszło tysiące pracowników ochrony zdrowia. To głównie ratownicy medyczni i pielęgniarki, ale nie tylko. Manifestujący przyjechali z różnych zakątków Polski, by domagać się natychmiastowej zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia i realnego wzrostu wyceny świadczeń.

Na transparentach można było przeczytać hasła tj. “Żądamy godnych zarobków”, “Zapraszamy na oddziały, bo niedługo zamykamy”, “Pandemia braków pielęgniarek i położnych trwa od lat”. Ponadto, minutą ciszy uczczono “poległych z przemęczenia medyków, którzy do końca swojego życia pomagali pacjentom”.

Sponsorowane

Przedstawiciel Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kielcach Jacek Gawłowski, który uczestniczył w proteście zaznacza, że “od wielu lat nakłady na ochronę zdrowia są za niskie”.

“Nie chodzi tylko o wynagrodzenia, ale też o nowe metody leczenia i dostępność do świadczeń służby zdrowia” – powiedział Jacek Gawłowski w rozmowie z Polsat News.

“Jesteśmy cały czas w dialogu”

Na oficjalnym koncie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze można przeczytać, że minister zdrowia Adam Niedzielski zaprosił protestujących medyków do “rozmów w oparciu o konkretne szacunki dotyczące złożonych postulatów”.

Chwilę później wpis ten skomentował sam Adam Niedzielski:

“Wraz z zaproszeniem do kontynuacji rozmów przedstawiam oszacowanie postulatów komitetu protestacyjnego – dodatkowe 100 mld zł w 2022 r oraz ponad 25 mld zł jeszcze w tym roku. Oznaczałoby to konieczność podwojenia nakładów i przekroczenie 10% PKB”

Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapytany przez “Fakt” o pomysł Rady Ministrów na rozwiązanie sytuacji strajkujących medyków, odpowiedział: “jesteśmy cały czas w dialogu”. Dodał też, że te rozmowy nie są łatwe, ale rząd proponuje im więcej, niż chcą.

Sponsorowane

“Środowiska medyczne parę lat temu w swoim proteście domagały się, aby poziom wydatków na służbę zdrowia wynosił 6,8 procent. My proponujemy 7 procent”

Strajk medyków w Warszawie
Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane
   Julia Królikowska bierze ślub

   Julia Królikowska bierze ślub! Mama młodej aktorki wcześniej nie wyrażała zgody

   Są zdjęcia z wesela Julii Królikowskiej! Aktorka wyglądała przepięknie w sukni ślubnej