w

Skoczyła na bungee z wysokości 25 metrów. Masakryczna śmierć 33-latki

Jewgienija Leontiewa miała doświadczenie, jeśli chodzi o sporty ekstremalne, a skok na bungee z wysokości 25 metrów był jej prezentem na 33 urodziny. Być może dlatego Jewgienija bez wahania podeszła do krawędzi dachu i skoczyła. Ten skok okazał się niestety jej ostatnim.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To był prezent na urodziny

Przed skokiem Jewgienija opublikowała post w mediach społecznościowych, w którym chwaliła się swoim prezentem. “Żyj na całego! Będziemy latać” – napisała. Skok planowała razem z przyjaciółką. Miały zeskoczyć z dachu jednego z najbardziej znanych hoteli w Karagandzie w Kazachstanie. Pierwsza skakała Jewgienija. Do skoku podeszła pewnie. Miała już doświadczenie. Przebieg wydarzenia został zarejestrowany na filmie.

Na nagraniu widać uśmiechniętą kobietę przygotowującą się do skoku. Pracownik zabezpiecza linę i sprawdza czy uprząż jest właściwie umocowana. Towarzyszący jej przyjaciele rozpoczynają odliczanie. W tle słychać też głos męski mówiący do kobiety – „kocham cię”. Po chwili kobieta skacze, a nagranie uwiecznia moment w którym uderza o ziemię.

Zawiodła asekuracja

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Gdy kobieta uderzyła o ziemię, z pomocą natychmiast ruszyły osoby postronne, które widziały cały wypadek. Jewgienija Leontiewa została przewieziona do szpitala. Doznała rozlicznych obrażeń. Lekarze walczyli o jej życie. Przeprowadzili kilka operacji głowy.

Pacjentka była operowana. Wykonano kraniotomię i usunięto krwiaka. Jednak mimo podjętych środków pacjentka zmarła – oznajmił rzecznik szpitala zrozpaczonym bliskim.

Ci nie mogą uwierzyć, w to, co się stało.

Wcześniej skakała dwa razy i wszystko było w porządku, chociaż my wybijaliśmy jej to z głowy. Mówiła, że po tych skokach jest jak nowo narodzona – powiedziała siostra tragicznie zmarłej.

Kobieta osierociła troje dzieci w wieku poniżej 14 lat. Dla jednego z nich była matką zastępczą. Wstępne wyniki śledztwa wskazują, że za tragedię odpowiada źle zamocowana lina asekuracyjna. Organizatorom za zaniedbanie zasad bezpieczeństwa, może grozić nawet do 8 lat więzienia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Osoby urodzone w tych miesiącach zdradzają najczęściej. Mają to we krwi!

      3 znaki zodiaku urodzone, aby żyć w małżeństwie. Lepszego męża nie znajdziesz!