w

12-latka popełniła samobójstwo w pobliżu swojego domu. Transmitowała je na żywo

Miała zaledwie 12 lat, kiedy odebrała sobie życie. Katelyn Davis mieszkała w Cedartown w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Swoją śmierć transmitowała na żywo w internecie. Co skłoniło ją do odebrania sobie życia?

Sponsorowane

Samobójstwo 12-latki

Przed śmiercią Amerykanka odważyła się na szczere wyznanie. Opowiedziała o chorobie, z którą walczyła na co dzień, jaką jest depresja. Ponad to wyznała, że jeden z członków rodziny molestował ją… Wtedy nie widziała innego wyjścia. Śmierć wydawała jej się jedyną drogą. Do aktu samobójczego doszło w pobliżu domu. Pod koniec bolesnego wyznania Katelyn powiedziała jedynie “Żegnajcie”. Stojąc z pętlą zawinięto dookoła szyi patrzyła w kamerę i zaczęła przepraszać. Po chwili zeskoczył z wiadra i zaczęła się dusić.

Sponsorowane

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja

Całe nagranie trwało aż 42 minuty. Policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonego sytuacją internauty. Skierowano jednostkę do Cedartown. Niestety, ale dziewczynka nie dawała już żadnych oznak życia. Natychmiast przewieziono ją do szpitala, wkrótce po tym poinformowano o zgonie.

Nagranie samobójstwa 12-latki

Całe zajście było transmitowane na żywo w internecie. Obejrzało je kilka milionów osób. Jedni apelowali, by tego nie robić, starali się usunąć nagranie, podczas gdy drudzy oglądali je po kilka razy, a nawet zapisywali w różnych miejscach w sieci.

Film między innymi trafił na Facebooka i na YouTube. Pierwszy serwis w krótkim czasie usunął wideo. Na drugim zgodnie z relacją świadków miał znajdować się nieco dłużej. Finalnie również go usunięto. Jednak co raz trafi do internetu już z niego nie znika. Mimo, że z niektórych serwisów usunięto transmisję, na innych wciąż się znajdowała.

Ta sprawa dogłębnie poruszyła nie społeczność. Katelyn nie otrzymała w porę niezbędnej pomocy. Zostawiono ją samą sobie. Mając zaledwie 12 lat doznała w życiu prawdziwego cierpienia. Wiele ludzi, którzy zmagają się z depresją nigdy z niej nie wychodzą. Do tego doszło jeszcze molestowanie… Na barki tej młodej dziewczyny zrzucono naprawdę wiele.


Istnieje bezpłatna pomoc!

Rocznie 800 tysięcy ludzi świecie umiera z powodu samobójstw, tak wiele osób nie widzi innego wyjścia ze swojej sytuacji. Piętnaście osób dziennie popełnia w Polsce samobójstwo W 2017 roku 2 razy więcej osób popełniło samobójstwo niż zginęło w wypadkach drogowych; Jesteśmy też w czołówce Unii Europejskiej jeśli chodzi o samobójstwa dzieci i młodzieży. W 2017 roku trzy razy więcej prób samobójczych – 7-12 lat i dwa razy więcej u dzieci i nastolatków 13-18 lat (w porównaniu z 2016) (ciekaweliczby)

Jeśli sam/a zmagasz się z podobnymi problemami lub znasz kogoś kto się z nimi zmaga, możesz pomóc.
Poniżej znajduje sie lista bezpłatnych numerów telefonów kryzysowych, pod którymi można szukać wsparcia.

Sponsorowane

Telefony Kryzysowe
Numery pomocowe (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu):
800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie
Psychicznym
800 12 12 12 – Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia
dla dzieci, młodzieży i opiekunów
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nie żyje współtwórca legendarnego festiwalu Woodstock. Wszyscy w żałobie

   Przełomowe odkrycie naukowców? “Może chronić przed zakażeniem COVID-19”