w

Wcisnęła ten przycisk na kasie samoobsługowej. Teraz grozi jej 8 lat więzienia!

Klientka jednego ze sklepów w mieście Ząbkowice Śląskie w województwie dolnośląskim podeszła do kasy samoobsługowej, by zapłacić za zakupy. 47-latka miała wśród towarów banany, które oznaczyła na monitorze jako jabłka w promocyjnej cenie. Zdziwiła się, kiedy po uiszczeniu rachunku podszedł do niej pracownik ochrony. Kobiecie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Sponsorowane

Do Świąt Bożego Narodzenia zostały niespełna dwa tygodnie. Już teraz w marketach odnotowuje się zwiększony ruch. Podczas gdy jedni kupują prezenty, inni dekoracje, a jeszcze inny zaczynają pomału zakup artykułów spożywczych. Do zakupów zachęcają również różnego rodzaju promocje. Okazuje się jednak, że co niektórzy, by zaoszczędzić, uciekają się do niestandardowych pomysłów, które finalnie mogą ich sporo kosztować…

Pxhere

47-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego jest tego idealnym przykładem. We wtorek, 6 grudnia zastała przyłapana przez pracownika ochrony jednego z marketów. Co robiła? Wprowadziła na kasie samoobsługowej inny towar, niż miała w rzeczywistości.

Tłumaczy, że chciała zaoszczędzić

Sponsorowane

Sytuacja wyglądała następująco. Kobieta zważyła banany jako jabłka, na które akurat tego dnia była promocja. Zaoszczędziła w ten sposób kilka złotych. Czy było warto? Gdy 47-latka zapłaciła za zakupy, podszedł do niej ochroniarz. Kobieta naraziła się na odpowiedzialność karną za popełnienie przestępstwa. Na miejsce wezwano policję. Klientka tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie zrobiła tego umyślnie, że to wina zmęczenia, przez które omyłkowo wcisnęła ikonę innego owocu. Teraz grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Twitter

47-latce grozi odpowiedzialność za oszustwo, które jest przestępstwem z artykułu 286 kodeksu karnego, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej – tłumaczy asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Jeśli będziecie kiedyś korzystać z kas samoobsługowych w sklepie miejcie na uwadze, aby prawidłowo oznaczać to co ważycie. Mowa o owocach, warzywach, cukierkach, orzechach czy pieczywie.

Pxhere

Pamiętajmy, że nie tylko oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną może ponieść osoba, która zmienia naklejkę czy metkę z ceną droższych towarów na tańsze, a także klient, który dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną ceną – przypomina policjantka.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

19 komentarze

  1. do Alcatraz ją za 50groszy że nie brała przykładu jak okrada Polaków np. oligarcha Obajtek na kilkaset milionów rocznie (cisnąć kit że paliwo w PL jest tanie a jest najdroższe) i reszta popisowskiej bandy!

  2. Szkoda, że nie dożywocie 😂 chyba lepiej jakby wogóle nie zapłaciła za zakupy i powiedziała, że nie ma z czego, do 500zł to nawet nie jest karane, a nawet nie wiem czy do 800 nie zwiększyli 😁