w ,

Podkarpaccy przedsiębiorcy mówią dość! Dołączają do akcji #otwieraMY i wznawiają działalność

Obecną sytuację przedsiębiorców w całej Polsce, szczególnie branży gastronomicznej i rozrywkowej, można określić jednym słowem – tragiczna. Kolejni przedsiębiorcy zawieszają swoje działalności, tracąc przy tym dorobek swojego życia, źródło utrzymania, stabilizację i poczucie bezpieczeństwa.

Sponsorowane

Destrukcyjny wpływ tych czynników na zdrowie psychiczne jest już widoczny nie tylko na twarzach właścicieli firm objętych restrykcjami. Każdy obywatel w mniejszym lub większym stopniu odczuwa już przygnębienie wynikające z obowiązujących zakazów. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek zakazu prowadzenia ich działalności w czasie lockdownu oraz braku wystarczającej pomocy ze strony państwa, postanowiło powiedzieć “dość”.

Wobec wprowadzania nowych i przedłużania już istniejących restrykcji przeciwstawili się już górale w ramach akcji Góralskie Veto. Ich strajk był iskrą do powstania ogólnopolskiej inicjatywy #otwieraMY, do której przyłącza się również Podkarpacie. Dodatkową motywacją dla przedsiębiorców jest wyrok sądu z Opola, zgodnie z którym rozporządzeniem nie może wprowadzać zakazu działalności.

Wielu przedsiębiorców zamknęło już swoje biznesy. Wielu jest od tego o krok. Kolejny lockdown, brak dochodu, opłaty koncesyjne, raty kredytowe oraz niemałe koszty utrzymania lokali, nie dają możliwości zachowania miejsc pracy oraz utrzymania ciągłości finansowej firm. Podwyższony i utrzymujący się poziom stresu, niegasnące frustracje, strach przed kolejnym dniem, czy też odpowiedzialność za rodzinę – to wszystko doprowadziło do połączenia sił polskich przedsiębiorców z branży gastronomicznej oraz rozrywkowej, którzy jednogłośnie mówią “NIE” dla dalszych restrykcji zmierzających do upadku kolejnych firm.

W celu ułatwienia komunikacji w sprawie inicjatywy powstała na Facebooku grupa: otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!

Sponsorowane
Okładka grupy “otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!” na Facebooku

otwieraMY | Rzeszów & Podkarpracie to grupa pozwalająca zareklamować się ponownie otwartym biznesom z Podkarpacia, a co za tym idzie daje też potencjalnym klientom możliwość dowiedzenia się, gdzie już można wyskoczyć ?

Tutaj znajdziecie aktualizowaną na bieżąco listę miejsc otwartych dla Was!
– Obiekty noclegowe (hotele, pensjonaty, kwatery, domki)
– Placówki gastronomiczne (restauracje, bary, puby, kawiarnie, dyskoteki)
– Obiekty sportowe (stoki, lodowiska, siłownie, kluby fitness)
– Obiekty rozrywkowe (dyskoteki, place zabaw dla dzieci, parki rozrywki)

Ponadto, jeśli wciąż zastanawiasz się nad otwarciem biznesu możesz znaleźć tutaj porady prawnicze, które pomogą Ci w walce z sanepidem i policją oraz możesz zareklamować zrzutkę na prawnika.

– czytamy w opisie grupy

Obecne restrykcje obowiązują od 24 października. Mimo „optymistycznych” prognoz dotyczących szczepień, polscy przedsiębiorcy nie ufają już rządowi i biorą sprawy w swoje ręce. Planowane otwarcie rzeszowskich lokali odbędzie się 18 stycznia.

Więcej szczegółów na otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   18+ tatuaży, które pomysłowo kamuflują niedoskonałości ciała i blizny

   Sanepid masowo przegrywa w sądzie. Reżim sanitarny wprowadzono bezprawnie