w

Nie żyje bardzo znana i wybitna polska pływaczka. Odeszła tak nagle

Pixabay

Nie żyje Małgorzata Gembicka. Była czołowa zawodniczka kraju w pływaniu. O śmierci 36-latki poinformował Polski Związek Pływacki. Niestety, ale na ten moment nie są znane przyczyny jej śmierci.

Sponsorowane

Kariera zawodowa Małgorzaty Gembickiej

Młoda kobieta była wychowanką Śląska Wrocław. Przez wiele lat była również czołową pływaczką w Polsce. Specjalizowała się w tylu motylkowym. Na mistrzostwach Europy juniorów w 2000 roku zdobyła dwa brązowe medale, w pływaniu na 100 i 200 metrów delfinem.

Reprezentantka kraju, medalistka Mistrzostw Europy Juniorów. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako nauczycielka w SSP 72 i SP 76 oraz trenerka w WKS Śląsk – można przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego

polswim.pl
Sponsorowane

Przyczyny śmierci pływaczki nie są znane

Trener Grzegorz Widanka nie miał przyjemności współpracować z Małgosią, ale doskonale ją znał. W kilku ciepłych słowach opowiedział o niej w rozmowie z PAP:

Miała talent i odnosiła sukcesy. W pewnym momencie zaangażowała się też w ratownictwo wodne. Barwna i ciekawa postać. Ogromny żal, bo była jeszcze bardzo młoda, miała zaledwie 36 lat

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Tak wyglądał grób Ani Przybylskiej dzień przed rocznicą śmierci. Wzruszający widok

   Marianna Schreiber bez majtek! Kolejne zdjęcia obiegły sieć!