w

Cała piątka zginęła na pokładzie Titana. Kim byli członkowie załogi?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kto zginął na Titanie. Na pokładzie łodzi podwodnej znajdowało się łącznie pięć osób. Brytyjski miliarder, dwóch pakistańskich bogaczy (ojciec i syn), francuski nurek i współzałożyciel firmy OceanGate. Wszyscy zginęli… Szczątki statku znaleziono w czwartej, niespełna 500 metrów od wraku Titanica. Z oficjalnego komunikatu wynika, że doszło do katastrofalnej implozji.

Sponsorowane

Katastrofa łodzi podwodnej

W niedzielę, 18 czerwca łódź podwodna z pięcioosobową załogą ruszyła na eksplorację głębinową Titanica. Każdy z pasażerów zapłacił po 250 000 dolarów (ponad 1 mln zł) aby móc znaleźć się na łodzi podwodnej. W niedługim czasie po starcie Titan zaginął. Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania. Wiadome było, że tlenu wystarczy załodze tylko do czwartku, do godziny 13:08 czasu polskiego. Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz. Nikt nie przeżył. Wczoraj, 22 czerwca na dnie oceanu znaleziono szczątki łodzi podwodnej. Doszło do implozji.

Kto zginął na Titanie?

Na pokładzie łodzi podwodnej Titan znajdowało się łącznie pięć osób. 58-letni brytyjski biznesmen i miliarder, Hamish Harding, przewodniczący i właściciel firmy Action Aviatiion handlującej samolotami. BBC napisało, że Harding to “znany odkrywca, który był w kosmosie i ma na swoim koncie trzy rekordy Guinnessa”. 48-letni Shahzada Dawood i jego 19-letni syn Suleman Dawood. Pochodzili z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin. Starszy mężczyzna był wiceprezesem Engro Corporation, giganta z branży nawozowej, zajmującego się też m.in. produkcją pojazdów czy technologiami cyfrowymi. 61-letni Stockton Rush, współzałożyciel i prezes OceanGate, czyli firmy, do której należał Titan. Na stronie internetowej firmy można znaleźć informację, że został on najmłodszym pilotem odrzutowych samolotów transportowych na świecie. Ostatnim członkiem załogi był 77-letni Paul-Henri Nargeolet. Był francuskim nurkiem, jednym z największych światowych ekspertów z zakresu katastrofy Titanica. Spędził 25 lat w marynarce wojennej.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Policja wtargnęła do domu rodzinnego. W środku znaleziono cztery ciała

   Ojciec i syn zginęli na pokładzie Titana. 19-latek wcale nie chciał płynąć