w

Ojciec i syn zginęli na pokładzie Titana. 19-latek wcale nie chciał płynąć

Wczoraj wieczorem świat obiegła smutna wiadomość. Odnaleziono szczątki łodzi podwodnej Titan, która od niedzieli była poszukiwana. Nie żyje pięć osób, które znajdowały się na pokładzie. Najmłodsza ofiara miała 19 lat. Był to Suleman Dawood, który udał się na wyprawę wraz z ojcem. Ciotka chłopaka w wywiadzie dla NBC News przyznała, że ten był “przerażony” podróżą i udał się tylko ze względu na tatę, Shahzadę Dawooda. Katastrofa Titana odebrała obojgu życie.

Sponsorowane

Katastrofa Titana

Ciotka nastolatka, Azmeh Dawood, przekazała w rozmowie z amerykańskim portalem, że bratanek na kilka dni przed planowaną ekspedycją podzielił się z bliskimi swoimi obawami. Miał wówczas stwierdzić, że “nie ma na nią ochoty” i jest “przerażony” wizją wyprawy na pokładzie łodzi podwodnej. Mimo to zdecydował się na wyjazd. Zdaniem ciotki zrobił to ze względu na ojca, który był zafascynowany historią Titanica.

Starsza siostra tragicznie zmarłego Shahzada Dawooda przyznaje, że brat już jako dziecko miał obsesję na punkcie Titanica. W dzieciństwie niejeden raz wspólnie oglądali “A night to remember” (“SOS Titanic”). To dramat z 1958 roku, opowiadający historię katastrofy najsłynniejszego liniowca. Pakistański biznesmen chętnie odwiedzał różnorodne wystawy, na których prezentowano eksponaty wydobyte z wraku statku. Azmeh przyznała również, że informacja o tym, że brat kupił bilety na ekspedycję w pobliżu Titanica wcale jej nie zaskoczyła.

Ojciec i syn zginęli na pokładzie Titana

Sponsorowane

Kim tak właściwie był Shahzad Dawood i jego syn? Pochodzili oni z jednej z najbogatszych rodzin z Pakistanu. 48-latek był wiceprezesem Engro Corporation, giganta z branży nawozowej, zajmującego się również m.in. produkcją pojazdów czy technologiami cyfrowymi. Z kolei 19-letni Suleman był studentem pierwszego stopnia na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow. Rodzina zamieściła oficjalne oświadczenie, w którym opisano chłopaka jako “wielkiego fana literatury science fiction i uczenia się nowych rzeczy”. Poza tą dwójką na Titanie znajdowały się jeszcze trzy osoby. Nikt nie przeżył.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Cała piątka zginęła na pokładzie Titana. Kim byli członkowie załogi?

   W jaki sposób zasilane są domowe agregaty prądotwórcze?